Kategorie

  • Home
  • Hiszpania
  • Piętrowy autobus – jeden ze sposobów na zwiedzanie Barcelony

Piętrowy autobus – jeden ze sposobów na zwiedzanie Barcelony

Czerwony piętrowy autobus wypełniony po brzegi turystami, to powszechny widok na ulicach Barcelony. Do niedawna pomysł na takie zwiedzanie miasta wydawał mi się trochę śmieszny. Zwłaszcza w takim mieście jak Barcelona, gdzie metro, autobusy i pociągi działają rewelacyjnie i cały transport jest świetnie oznaczony. W ostatni piątek sama doświadczyłam tej formy zwiedzania i przyznaję, że przypadł mi do gustu.

Zwiedzanie Barcelony Autobusy na Plaza Catalonia

Autobusy na Plaza Catalonia

Zwiedzanie Barcelony turystycznym autobusem – Jak to działa i i ile kosztuje?

Podróż czerwony piętrowym autobusem po Barcelonie to komfort i wygoda. Autobusy zatrzymują się obok wszystkich głównych atrakcji miasta. Można wysiąść na każdym z przystanków, obejrzeć to co się chce zwiedzić i wskoczyć w następnym autobus. Jeżdżą co 10 minut więc na przystanku nie czeka się długo.  W autobusie dostaje się słuchawki i w jednym z wybranych języków (polskiego niestety nie ma) można dowiedzieć się ciekawostek na temat mijanych atrakcji. Razem z biletem otrzymujemy książeczkę zniżkową na wejściówki do wszystkich (naprawdę wszystkich) atrakcji Barcelony. Zawartość tej książeczki jest dosyć pokaźnych rozmiarów więc dostarcza też inspiracji gdzie można pójść i co zobaczyć, oprócz tego co w przewodniku. Dodatkowo wraz z biletem w pakiecie dostajemy mapę Barcelony i trasę autobusów, co jest bardzo przydatne jeśli zamierzamy wysiadać, oglądać i się przesiadać.

Bilet na autobus – cena:

1 Dzień – 26/15 EUR  dla osoby dorosłej/dziecka
2 Dni – 34/19 EUR  dla osoby dorosłej/dziecka

Ceny są niższe o 10% jeśli zarezerwujesz przez internet (ale wtedy trzeba wydrukować)

1 Dzień – 27/14.40 EUR dla osoby dorosłej/dziecka
2 Dni – 36/18.40 EUR  dla osoby dorosłej/dziecka

Można go kupić tutaj:

Hop On Hop Off Tours

Trasa autobusu jest podzielona na 3 części: Północ Barcelony, Południe i Plaże. Mapkę znajdziecie tutaj:

Mapa Trasy – Autobus Turystyczny Barcelona

Długość jednej trasy to około 2 godziny (bez wysiadania).

Podsumowując, warto czy też nie?

Na pewno warto jeśli przyjeżdżasz do Barcelony na krótki czas (3-5 dni). Za metro/pociągi/taxi i tak trzeba płacić a jeśli chcesz zobaczyć jak najwięcej i w krótkim czasie to jest to najlepsza z opcji. Jest to też świetne rozwiązanie w przypadku rodziny z dziećmi, dla osób starszych lub niepełnosprawnych.

Jeżeli przyjeżdżasz na dłużej to polecam zwiedzanie Barcelony po prostu na piechotę lub rowerem. To najlepszy sposób, żeby poczuć prawdziwą atmosferę tego miasta. Wystarczy zaplanować sobie każdego dnia, którą część miasta oglądamy dziś i w drogę!

Oto kilka zdjęć z autobusu:

Zwiedzanie Barcelony sagrada familia

Sagrada Familia

Zwiedzanie Barcelony pedrera

La Pedrera

Przed stadionem Camp Nou

Przed stadionem Camp Nou

Zwiedzanie Barcelony autobus turystyczny widoki

Torre Agbar

3 komentarze

Dodaj komentarz

Olejki eteryczne

Zapisz się do Newslettera i otrzymaj super ściągę: Olejki na Pomoc - Gratis!

 

Co jakiś czas otrzymasz ode mnie list. Ma być przyjemnie, wartościowo i od serca. Do tego zawsze dorzucę coś, czym nie dzielę się w żadnym innym miejscu. Zapraszam! 🙂 

Rejestracja powiodła się!