Kategorie

Kąpiel w wodospadzie czyli jak w Wietnamie spełniają się marzenia

Może to nie Wietnam tylko po prostu podróżowanie powoduje, że spełniają się marzenia. A może dlatego że Wietnam mimo że już jest mocno skomercjalizowany to wciąż dziki i nieokrzesany jeśli porównamy go do Europy całej okraszonej regulaminami, przepisami i zakazami. Mało jest rzeczy w Wietnamie których nie wolno i dlatego udało nam się: Wykąpać w wodospadzie, ale zacznijmy od początku.

 

DALAT – romantyczne oblicze Wietnamu

Wybrałam to miejsce ze względu na fakt, że chciałam zobaczyć wodospady, miało być mniej turystycznie, miało nie być tak gorąco bo to góry, a dodatkowo romantycznie bo to właśnie tam Wietnamczycy wybierają się w podróż poślubną. Te opisy wystarczająco mnie zachęciły żeby uwzględnić Dalat jako przystanek w naszej podróży. Nic jednak nie przygotowało mnie na to co miało się nam tam przydarzyć.

W Dalat poszliśmy trochę na łatwiznę bo wynajęliśmy sobie osławionego na tripadvisor.com Mr Lee, z jego Toyotą. Za cenę 30 dolarów za osobę (dziecko gratis) mieliśmy prywatnego przewodnika na cały dzień i samochód z klimą do dyspozycji. Decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę, bo nie udałoby nam się zobaczyć aż tylu atrakcji w okolicy Dalat gdyby nie Mr Lee i jego przemili asystenci.

Tego dnia mieliśmy zobaczyć fabrykę jedwabiu, farmę świerszczy, śmiejącego buddę i wodospady. Było ich na liście całkiem sporo bo aż cztery, i najlepsze Mr Lee zostawił nam na koniec.

wodospad, wietnam, podróże, wakacje, marzenia, saigon, dalat, hanoi, Jest bosko

Jest bosko

Ten wodospad nie jest na liście wszystkich innych przewodników bo jest dosyć daleko od miasta (jakieś 40 min), a on jako jeden z nielicznych zabiera tam swoich turystów. Tak nam opowiadał w trakcie gdy przemierzaliśmy kolejne stopnie, aby ujrzeć ten wspaniale zareklamowany widok. Faktycznie, na miejscu oprócz przysypiających w gorącu sprzedawców wody i owoców oraz nas samych, nie było nikogo!
Maks już nie mógł się doczekać żeby wreszcie „take shower” czyli wziąć prysznic w wodospadzie obiecanym przez przewodnika.

Kiedy dotarliśmy na miejsce od razu nam się spodobało.

Ale co teraz? Że niby możemy się tam wspiąć? I nikt nas nie przegoni?? Nie dostaniemy mandatu? Nie przyjedzie policja wodospadowa na sygnale?? Dziwne to było wszystko dla nas. Zaufaliśmy jednak naszym przewodnikom i podążyliśmy ich śladami.

Im wyżej tym lepiej

Im wyżej tym lepiej

Dużo radości sprawiło nam już samo wspinanie na górę, bo hmmm.. nawet jak pomyślę dłużej, nie miałam nigdy okazji żeby wejść na wodospad, deptając po wodospadzie. Zawsze to są jakieś barierki, mosty i wytyczone ścieżki. Tym razem jednak nie, pełna swawola.

Kiedy byliśmy już na górze, Mr Lee mówi, no to teraz czas na prysznic. A my: ale jak to? Tutaj? Teraz? Ach.. no wspaniale!!!! To zakładamy kąpielówki i juhuuuu!!

Najpierw nieśmiało a potem coraz bardziej świadomie doświadczając tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia. Razem, osobno, skacząc, śpiewając, całując się, pryskając – przez kolejne 20 min zatraciliśmy się zupełnie.

wodospad, wietnam, podróże, wakacje, marzenia, saigon, dalat, hanoi, prysznic pod wodospadem

Life is great!!!Yeah!!

 

Trudno opisać to odczucie, zwłaszcza że marzyłam o czymś takim odkąd obejrzałam film „Błękitna Laguna” jak miałam 10 lat :)Było więc spontanicznie, refleksyjnie, rodzinnie i romantycznie. Wiedziałam już wtedy w tamtym momencie, że ciężko będzie przebić to doświadczenie.

Wróciliśmy mokrzy i absolutnie szczęśliwi do samochodu, posilając się soczystym mango. I już wtedy wiedziałam: chcę więcej!

wodospad, wietnam, podróże, wakacje, marzenia, saigon, dalat, hanoi, Refleksje wodospadowe

Refleksje wodospadowe

 

Pytanie o wodospad:

Znacie takie miejsca na świecie gdzie można jeszcze wykąpać się w wodospadzie??? Chcę je dopisać do mojej listy podróżniczej.

Dodaj komentarz