Kategorie

  • Home
  • Podróże
  • Safari w Parku Mikumi – Widzieliście dzisiaj Lwa?

Safari w Parku Mikumi – Widzieliście dzisiaj Lwa?

Safari to ekscytujące doświadczenie. Te wszystkie egzotyczne zwierzęta, które podgląda się w ich naturalnych środowisku, przyprawiają o zawrót głowy. Do tego niewiarygodnie piękna Sawanna, która o każdej porze dnia wygląda i pachnie inaczej.

Mieliśmy dużo szczęścia i udało nam się zobaczyć cały przekrój zwierząt i życia Sawanny. Pełni entuzjazmu podrywaliśmy się by przez dziurę w dachu oglądać coraz to nowe okazy. Wszystko co oglądaliśmy było naprawdę niezwykłe, jednak wciąż nad nami wisiało niewypowiedziane jeszcze pytanie : no dobra a gdzie jest Lew?

 

W poszukiwaniu Lwa

 

Bo oczywiście, że chodzi o Lwa. Może ekscytować nas widok żyrafy i słonia, ale nie dajmy się zwieść pozorom. Wszyscy chcą stanąć twarzą w twarz z królem zwierząt i nie ma co do tego wątpliwości. Jednak jest to powszechnie wiadomy fakt, że spotkanie z królem jest naprawdę trudne, nawet jeśli jest się u niego w domu.

 

Safari, Afryka, Mikumi Park - Lwa - Gdzie ten lew?

Gdzie ten lew?

 

Kiedy wróciliśmy na obiad po pierwszej eskapadzie, już przy wysiadaniu z samochodu usłyszeliśmy: „No i jak, fajnie było? A widzieliście Lwa?”. No fajnie było, ale dzisiaj na Lwa nie udało się przyczaić. I następnego dnia też nie i wreszcie nadszedł dzień naszego wyjazdu i ostatnia wyprawa na Sawannę. Pożegnaliśmy się z opiekunami kampingu i ruszyliśmy do Parku po raz ostatni.

 

Safari, Afryka, Mikumi Park - Lwa - W drogę

W drogę ostatni raz

Podróż ostatniej szansy

 

Nasz kierowca, zazwyczaj bardzo małomówny nagle zaczął gdzieś dzwonić, rozglądać się i rozmawiać z innymi kierowcami. Wydało nam się to trochę podejrzane i udzieliło się nam jego podekscytowanie.

I wkrótce potem zamiast jechać wprost na otwartą Sawannę, zjechał w dziwne miejsce gdzie znajdowało się kilka zabudowań gospodarczych. Zatrzymał samochód i mówi do nas szeptem: widzicie w krzakach? Tam jest Lew! A my nagle przebudzeni jak z letargu, CO?? TAM JEST LEW??!!! gdzie, gdzie jest Lew?? Maks, budź się, podnieś pupę, TAM JEST LEW! Kto ma lornetkę?? Aparat, zdjęcia rób, ciiiiicho bo sobie pójdzie! I tak dalej…

 

Safari, Afryka, Mikumi Park - Lwa - I jest Lew!!!

I jest Lew!!!

 

W przypływie emocji, zaczęliśmy się wszyscy ściskać i całować. Hurra! Widzieliśmy Lwa! A wszystko to prawie szeptem. To naprawdę fantastyczne uczucie zobaczyć Lwa na żywo w jego królestwie. Nie da się tego porównać  z niczym i naprawdę warte jest wielu trudów i niewygody wielogodzinnych poszukiwań. To był jeden z najbardziej poruszających momentów całej wycieczki do Afryki (choć myślę że generalnie w moim życiu). Nie do zapomnienia.

Co więcej, mieliśmy dużo szczęścia bo kilka godzin później zobaczyliśmy 4 samice wylegujące się pod samotnym drzewem z jednym maluchem. Bosko!! Staliśmy sobie z boku i podglądaliśmy je przez chwilę a one zupełnie nic nie robiły sobie z naszej obecności. No i znów poczułam się jak w filmie przyrodniczym 😉

 

Safari, Afryka, Mikumi Park - Lwa - Lwice na safari

Lwice na safari

 

Lwi Epilog

Zaliczyliśmy więc Safari, zobaczyliśmy Lwa i nawet zobaczyliśmy młodego i grupę Lwic. Myślę, że jak na pierwszy raz to już coś. Nawet nie chcę myśleć co by było gdyby nam się nie udało. Jak wróciliśmy wszyscy nasi przyjaciele pytali się zaciekawieni : A widzieliście Lwa?? No pewnie 😉

Apetyt na Safari rośnie w miarę jedzenia. Teraz marzy nam sie Serengetti i krater NgoroNgoro…

 

 

Dodaj komentarz

Olejki eteryczne

Zapisz się do Newslettera i otrzymaj super ściągę: Olejki na Pomoc - Gratis!

 

Co jakiś czas otrzymasz ode mnie list. Ma być przyjemnie, wartościowo i od serca. Do tego zawsze dorzucę coś, czym nie dzielę się w żadnym innym miejscu. Zapraszam! 🙂 

Rejestracja powiodła się!