Kategorie

Tripadvisor – najlepszy przyjaciel podróży na własną rękę

Planowanie moich własnych wakacji to przyjemność. Nie lubię oddawać się w ręce biura podróży, dostosowywać – kompromis na wakacjach? To nie dla mnie. Fakt, że jest to ciężka praca i godziny spędzone w internecie, aby wybrać najciekawszy plan podróży, za przyzwoitą cenę i odpowiednich dla mojej rodziny warunkach. Odkąd odkryłam Tripadvisor, moje podróżnicze życie na własną rękę,  nabrało nowego wymiaru.

 

Co to takiego i jak działa Tripadvisor?

 

Jest to strona z opiniami i komentarzami turystów, podróżników, lokalnej ludności na temat hoteli, restauracji, barów, obiektów turystycznych na całym świecie. Wygląda to tak: jadę na Kubę i trafiam do świetnej restauracji w Hawanie. Robię zdjęcia a potem, kiedy jestem już w domu, poświęcam 15 minut, żeby opisać swoje wrażenia z tej restauracji, dodaję zdjęcia, żeby było jasne czego się spodziewać i wysyłam. Taki komentarz jest weryfikowany przez ekipę Tripa i po jakimś czasie pojawia się na stronie.

 

na własną rękę -Moja opinia na Tripadvisor

Moja opinia na Tripadvisor

 

A po co to robię?

Dlatego, że wszyscy na tym korzystają.

Nigdy więcej nie trafię do miejsca, które pięknie wygląda na stronie oficjalnej, a w rzeczywistości to dziura. A kiedyś była masa takich historii, pamiętacie? Generalnie ja poświęcam swój czas i dodaje opinie, bo sama z nich korzystam i wiem jak bardzo to jest przydatne.

Tripadvisor jest też dostępny w języku polskim i nawet automatycznie tłumaczy opinie, czasem trochę śmiesznie się to kończy, ale zawsze wiadomo o co chodzi.

Jak używać Tripadvisor do planowania podróży?

 

Ja nigdy nie rezerwuję hoteli w ciemno. Choćby nie wiem za jak dobrą cenę, nigdy! Nawet korzystając z portali typu booking.com, zawsze wpisuję nazwę miejscówki w Tripadvisor. Właśnie dlatego, że mogę zobaczyć prawdziwe zdjęcia danego miejsca, pokoju, otoczenia itd. Nie ważne co piszą na oficjalnej  stronie, że okolica bezpieczna, że takie i takie zaplecze, usługi itp. , kiedy w rzeczywistości połowa może nie działać. Wolę to sprawdzić u źródła.

Wiadomo, że każdy ma inne potrzeby i jednemu nie przeszkadza, że huk za oknem przez całą noc, a drugi panikuje już gdy łóżko mu trochę trzeszczy. Ja mam jedną zasadę, która się sprawdza. Jeśli widzę, że dana cecha lokalu jest opisywana i powtarzana w komentarzach więcej niż 3 razy to znaczy, że tak jest. I jeśli mi to przeszkadza to rezygnuję. Zdrowy rozsądek we wszystkim.

Lubię też korzystać z forum tripadvisora, bardzo mi pomogło przy podjęciu ostatecznej decyzji np. przy wyjeździe na Kubę. Miałam obawy co do podróżowania po Kubie z Maksiem. Wpisuję więc ‚ Cuba with children‚ czyli Na Kubę z dzieckiem i mam szczegółowo opisane wrażenia takich właśnie podróżników.

Dodatkowo umieszczają rankingi na podstawie popularności komentarzy i użytkowników i można się zainspirować 🙂 albo wyrazić swoje własne zdanie.

na własną rękę - Najlepsze na Tripadvisor

Najlepsze na Tripadvisor

 

To co podałam to tylko namiastka tego jaką kopalnią przydatnych informacji jest TripAdvisor. Odkrywajcie go sami i na pewno znajdziecie coś dla siebie. Zachęcam więc do korzystania z tripa- czytania opinii i ich dodawania. Ostatecznie to my, podróżnicy na własną rękę na tym korzystamy, i to za darmo!!

2 komentarze

 • Tani-swiat.pl

  09.10.2013 at 2:27 pm

  Dokładnie – Tripadvisor jest obecnie u nas nawet przed samym wszechmogącym Google. Korzystamy przede wszystkim z zakładki things to do, która pozwala zaplanować bardzo dokładnie pobyt!

  Odpowiedz
 • Katalonia Blog

  16.01.2014 at 1:48 pm

  Korzystałem planując wycieczkę do Katalonii, do dziś pamiętam jeden z komentarzy pod pensjonatem, na który się zdecydowaliśmy – „Don’t expect Hilton” 🙂 Fakt, miało być tanio i na głowę nie kapać.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz