Kategorie

pustynia wadi rum w jordanii

Pustynia Wadi Rum w Jordanii. Fotorelacja

W dzisiejszym gościnnym poście posłuchaj o magicznym miejscu nie całkiem z tej Ziemi. Pustynia Wadi Rum w Jordanii to „nic i wszystko zarazem” jak opisuje ją Karolina. Czemu akurat ona? Wadi Rum to jej drugi dom oprócz tego na plaży, w hiszpańskim Castelldefels. Nikt nie zna i nie czuje tego miejsca lepiej niż ona (no oczywiście poza Beduinami😃). Zapraszam!


Pustynia Wadi Rum w Jordanii stała się moim drugim domem poza tym nad morzem w okolicy Barcelony. Dlaczego?

pustynia wadi rum w jordanii

To jedno z niewielu miejsc na Ziemi, o którym można powiedzieć, że nie ma tam NIC a jednocześnie jest WSZYSTKO. Jest pustka i jest też obfitość. Czego? Ciszy, spokoju, piasku, skał, kanionów, obłędnego zachodu słońca i najpiękniejszego nieba jakie nawet ciężko sobie wyobrazić, dopóki nie zobaczysz go na własne oczy.

pustynia wadi rum w jordanii

Znam dobrze Saharę, pustynię w Maroko. Podróżując tam, myślałam że to jest najbardziej niesamowite miejsce na Ziemi. Jednak Mleczna Droga, którą można zobaczyć na pustyni Wadi Rum w Jordanii, oszałamia, wciąga i sprawia, że człowiek ma wrażenie że się unosi. Po prostu może latać.

pustynia wadi rum w jordanii

To tutaj naprawdę dociera do mnie, jaki człowiek jest malutki na tej potężnej i przepięknej planecie, która udziela nam schronienia. Jaki olbrzymi jest kosmos. Czy my aby na pewno jesteśmy tutaj sami??

pustynia wadi rum w jordanii

Na pustyni Wadi Rum w Jordanii naprawdę można odnieść wrażenie, że jest się na innej planecie. Dlatego też, jest to miejsce często wybierane jako scenografia do wielu filmów jak na przykład: Gwiezdne Wojny, Marsjanin, Czerwona Planeta, Prometeusz, Transformers, Ostatnie Dni na Marsie.

pustynia wadi rum w jordanii

Tutaj nie tylko natura jest wspaniała. Jedzenie to też niesamowita przygoda. Przygotowują je beduińscy przewodnicy. W momencie, z niczego wyczarowują wszystkie niezbędne garnki, talerze, przyprawy. To prawdziwy show, kiedy szybko wyciągają spod ławki w samochodzie całe kuchnie, rozpalają ogień i po chwili stoi przed tobą wyśmienity posiłek. Jak oni to robią?

pustynia wadi rum w jordanii

Błyskawicznie przygotowują wyśmienitą potrawę z kilku szybko obranych warzyw, przyprawionych egzotycznymi przyprawami i ziołami. Na wyczarowanym nie wiadomo skąd grillu już bulgocze smaczna zupa. Możesz być pewna(y), że te warzywa nie pochodzą ze szklarni w Holandii 😉 Po prostu wyobraź sobie taki posiłek, siedząc na piaszczystej wydmie, czy skale ze wspaniałym widokiem. Palce lizać!!

Po obiedzie obowiązkowa pyszna herbatka, gotowana na ognisku. Zawsze wspaniale smakuje, choć za każdym razem trochę inaczej.

pustynia wadi rum w jordanii

Pobyt na pustyni Wadi Rum w Jordanii to nie tylko cisza i spokój. Oprócz natury zapierającej dech w piersiach oraz przepysznego egzotycznego jedzenia, wieczory spędzane przy ognisku w Beduińskim Camp mają wyjątkową atmosferę. Na pewno usłyszysz jakąś historię o beduińskiej rodzinie, legendę pustyni, może ktoś zagra na jakimś instrumencie, co może sprawić że poderwiesz się do tańca. Wieczory na pustyni mają w sobie swoją magię, której nie znajdziesz nigdzie indziej.

pustynia wadi rum w jordanii

W drodze do namiotu, koniecznie spójrz w górę. Tylko nie przestrasz się. Tylu gwiazd nie widział(e)aś jeszcze nigdy w życiu. A może będziesz mieć szczęście i zobaczysz spadającą gwiazdę. Tutaj one są bajeczne, ogniste i ogromnie dłuuuuugo spadające. Pamiętaj by wypowiedzieć życzenie.

Na pustyni Wadi Rum w Jordanii po prostu na wszystko jest czas. Nie ma pośpiechu. Zastanów się więc dobrze, jakie będzie Twoje następne życzenie?

pustynia wadi rum w jordanii

Jeden dzień, dwa lub trzy. Jakikolwiek czas spędzony tutaj, to zawsze jest wystarczająco aby otulić się tą wspaniałą energią, zapomnieć o troskach dnia codziennego i po prostu dać się wchłonąć pustynnej atmosferze.

pustynia wadi rum w jordanii

Cały pobyt obfituje w moc wrażeń. Kiedy wracam z powrotem do naszego ruchliwego i konsumpcyjnego świata, zawsze pojawiają się refleksje. Co wyniosłam z tej uśmiechniętej pustynnej kultury, w której na wszystko jest czas? Czy na pewno potrzebuję tych wszystkich rzeczy? Czy nie używam bezmyślnie zbyt dużo wody? A może pędzę przed siebie bez zastanowienia się gdzie i dokąd?… Czas się zatrzymać, oddać refleksji. Czas na pustynię. Czas na siebie i dla siebie.

Jesteś gotowa(y) spróbować?

pustynia wadi rum w jordanii

Jeśli chcesz odwiedzić ze mną to magiczne miejsce, to daj znać. Każdy inaczej odbiera pustynię i co innego z niej wynosi. Czegokolwiek tutaj doświadczysz, na pewno będzie to niezapomniane przeżycie.

Ja mogę Ci ułatwić organizację pobytu i wszystko co z nim związany. Ty po prostu napij się świeżo przygotowanej na ogniu herbaty i chłoń atmosferę pustyni.

pustynia wadi rum w jordanii

DANE KONTAKTOWE KAROLINYDesert TOURS + Workshops & Retreats & Healing

Tel/whatsapp: +34 616 357 321

E-mail: KKiwerska@hotmail.com

Strony internetowe:

BarcelonaBeachBreaks.com/WadiRumDesert,

WadiRumHappyTourAndCamp.com,

DesertAndMagic.com

Instagram: @karolinakiwerska

O jej różnych przygodach i przydatnych wskazówkach związanych z podróżą do Jordanii poczytasz tutaj:

http://www.desertandmagic.com/blog/

INFORMACJE PRAKTYCZNE – pustynia Wadi Rum w Jordanii

Bezpośrednie loty Ryanair : Poznań, Wrocław, Warszawa. (do Amman)

Przykładowa wycieczka 5 dni w Jordanii:

Jeden dzień w okolicy Morza Martwego, trzy dni na Pustyni Wadi Rum, 1 dzień w Petra (wliczony transport prywatny, hotel przy Morzu Martwym z prywatną plażą i basenem, Hotel w Wadi Rum w ok. Petry ze śniadaniami, Beduiński Camp w samym sercu pustyni Wadi Rum z całodobowym wyżywieniem, 2 dni wyprawy jeepem po pustyni, bilety do Wadi Rum i Petry)

Koszt to ok. 600 Jordan Dinars / osobę (ok. 3,500 PLN).

pustynia wadi rum w jordanii

To jak? Masz ochotę na taką magiczną wyprawę?

Dodaj komentarz

Olejki eteryczne

Zapisz się do Newslettera i otrzymaj super ściągę: Olejki na Pomoc - Gratis!

 

Co jakiś czas otrzymasz ode mnie list. Ma być przyjemnie, wartościowo i od serca. Do tego zawsze dorzucę coś, czym nie dzielę się w żadnym innym miejscu. Zapraszam! 🙂 

Rejestracja powiodła się!