Kategorie

olejki na komary

Olejki na komary – skuteczne i naturalne sposoby

Tu gdzie mieszkam, komary są boleśnie obecne przez 11 miesięcy w roku. Praktycznie nie ma od nich odpoczynku. Co gorsza są malutkie, szybkie i bezgłośne. W każdym oknie mam założone siatki, ale te małe koszmarki i tak jakoś przez nie się przebijają. Przez lata jak tu mieszkamy, uczyliśmy się jak sobie z nimi radzić. Wielokrotnie jednak przegrywaliśmy w tej nierównej walce i spędzaliśmy bezsenne i boleśnie swędzące noce. Również dlatego, że opieraliśmy się przed chemicznymi (aczkolwiek skutecznymi) środkami antykomarowymi. I tak było do zeszłego roku.

Jednym z pierwszych moich pytań (oprócz tych dotyczących sprzątania) w kwestii używania olejków eterycznych było: jakie olejki na komary, czy istnieje skuteczna mieszanka na komary? I jak pewnie się domyślasz odpowiedź to: Oczywiście że TAK! Co więcej, opcji jest kilka do wyboru. Jeśli nie podoba Ci się jedna opcja, albo akurat w Twoim wypadku nie działa, to są inne. Bierz i częstuj się.

Jakie olejki na komary

Jest ich cała lista. Spróbuj użyć tego, którego zapach najbardziej do Ciebie przemawia. Eksperymentuj! Jak zawsze w przypadku olejków, jest to po prostu sama przyjemność. Zapomnij o toksynach, szkodliwych składnikach. Skup się na tym, który dla Ciebie pachnie najlepiej i wypróbuj. Zauważyłam, że to naprawdę zależy od osoby.

Olejek eteryczny Citronella – Olejek z citronelli to nie to co myślisz i znasz z aptecznych produktów antykomarowych nasączonych czymś, co koło Citronelli nawet nie stało. Olejek eteryczny z citronelli pachnie bosko! Jest delikatny i wspaniale spełnia swoją rolę odstraszacza, nawet bez żadnych dodatków.

Olejek eteryczny Lemongrass – egzotyczny ale bardzo przyjemny zapach olejku Lemongrass, już na zawsze będzie mi się kojarzył ze sprajem antykomarowym. To właśnie jego w połączeniu z Eukaliptusem używam najczęściej.

Olejek eteryczny Mięta – Mięta wielokrotnie sprawdziła mi się, kiedy chciałam się pozbyć nieproszonych gości, czy to mrówek, czy też kuchennych szkodników. Dla mnie zupełnie nieszkodliwa, owady nie znoszą jej zapachu i wyprowadzają się z mojego domu, aż miło patrzeć. Nie używam tego olejku na noc ze względu na swoje właściwości pobudzające.

Olejek eteryczny Eukaliptus – w połączeniu z Lemongrass tworzy niezawodny duet, którego komary nie znoszą. Dodatkowo Eukaliptus ma wspaniałe właściwości 'odtykające’ zasmarkany nos i drogi oddechowe.

Olejek eteryczny Cedarwood – to mój ulubiony olejek antykomarowy do dyfuzora na noc. Oprócz tego, że odstrasza owady to działa uspokajająco. Relaksuje zmęczone głowy małe i duże i nie dopuszcza do nas nieproszonych gości.

Naturalny Spray na komary – Instrukcja

olejki na komary przepis

Jeśli czujesz, że komary wciąż Cię atakują spróbuj zwiększyć trochę dawkę. Dodaj więcej kropelek lub użyj mniejszej butelki. Zamiast wersji spray wodą, którą spryskujesz skórę i ubranie, można zamienić wodę na olej bazowy np. ze słodkich migdałów, kokos frakcjonowany, jojoba etc i zrobić sobie balsam antykomarowy do ciała. Jak kto woli.

Potężne (naturalne) wsparcie antykomarowe – dyfuzor

Bywały takie letnie noce, że poddawałam się już kiedy po raz piąty wstawałam na okrzyki mojej córki ’ mamooo, komaaar!’ i włączałam antykomarowe wtyczki do prądu. Robiłam to z ciężkim sercem bo wiem, że coś co wydziela się z nich, żeby odstraszyć komary, nie może mieć dobrego wpływu na nasze ciała i drogi oddechowe. Kiedy kupiłam zestaw olejków z dyfuzorem, postanowiłam użyć go jako naturalnej broni masowego rażenia, właśnie na komary. Dziś śpię spokojnie. Włączam kilka kropel drzewa cedrowego lub Eukaliptus i poza imprezami, które urządzają sobie ludzie za oknem, nic innego nie zakłóca mojego spokoju w nocy. Nie włączam dyfuzora z miętą pieprzową na noc, gdyż oprócz właściwości odstraszających komary, mięta również pobudza, a tego zdecydowanie wolałabym uniknąć o późnej porze.

AfterBite – czyli co jeśli komar już użądli

To kwestia bardzo indywidualna, jak kto reaguje na ugryzienia komarów. I też zależy od typu komara. To nie żadne objaśnienia naukowe tylko osobista obserwacja na przykładzie mojej rodziny i przyjaciół. Jednemu wyjdzie wielki bąbel i swędzi, że aż boli, ktoś inny nawet nie zauważy ugryzienia. Po kilku eksperymentach zauważyłam, że najprostsze rozwiązania są najbardziej skuteczne. Roll On (czyli butelka z kulką) wypełniony olejem z słodkich migdałów oraz kilka kropelku olejku eterycznego załatwia sprawę uporczywego drapania, a przy tym bąbel znika w oczach.

Naturalny AfterBite – Instrukcja

olejki na komary afterbite

Jeśli nie masz tych wszystkich olejków, spróbuj po prostu użyć Lawendy (która wg mojej olejkowej filozofii jest naprawdę dobra na prawie wszystko :-). Gdy bąbel jest duży, wylej kropelkę czystej lawendy na bolące miejsce. Jeśli jest ich dużo, zrób roll on i smaruj tak często jak czujesz że potrzebujesz. Gwarantuję Ci, że po drugim posmarowaniu zapomnisz o bąblu!


Chcesz kupić olejki, których używam?

tutaj link do strony Young Living – rejestracja i zakup zestawu początkowego, dyfuzor i 12 olejków (który jest po prostu ekstra!!!)

W razie pytań lub wątpliwości po prostu daj mi znać.

Użyj mojego numeru (23513073) w trakcie rejestracji a dostaniesz ode mnie ebook z użyteczną wiedzą dotyczącą olejków eterycznych


Dodaj komentarz

Olejki eteryczne

Zapisz się do Newslettera i otrzymaj super ściągę: Olejki na Pomoc - Gratis!

 

Co jakiś czas otrzymasz ode mnie list. Ma być przyjemnie, wartościowo i od serca. Do tego zawsze dorzucę coś, czym nie dzielę się w żadnym innym miejscu. Zapraszam! 🙂 

Rejestracja powiodła się!