Kategorie

  • Home
  • Lifestyle
  • Najpyszniejsza Kawa Świata. Przepis bez mleka i cukru!
najpyszniejsza kawa świata

Najpyszniejsza Kawa Świata. Przepis bez mleka i cukru!

Parę lat temu przyszedł w moim życiu taki moment, że postanowiłam ograniczyć cukier i laktozę. No dobra, po prostu kawa z mlekiem powodowała u mnie ból brzucha. Kawy pozbyć się nie mogłam (nie chciałam) to jasne, więc postanowiłam, że pozbędę się mleka. Ale kawa bez mleka, serio?!

Jestem z tych osób co uwielbiają kawę z pianką z ciepłego mleka i słodką. Kiedy więc postanowiłam zmniejszyć ilość cukru w mojej krwi, na pierwszy ogień poszła właśnie kawa. Nawet nie okazało się to takie trudne. Po tygodniowym odwyku i przestawieniu się, ponownie rozkoszowałam się smakiem kawy.

Coś jednak wciąż było nie tak. Kawa po obiedzie jakoś nie za bardzo mi się układała w żołądku. Ktoś mi podpowiedział, 'to może być mleko’. O niee!! Kawa bez mleka i cukru to już (dla mnie) nie kawa przecież! Nie było wyjścia. Jeśli nie miałam całkowicie odstawić kawy, musiałam pozbawić ją mleka. I tutaj już nijak nie byłam w stanie przywrócić mojego zachwytu picia kawy. Coś się zmieniło nieodwołalnie. ’To już nigdy nie będzie to samo’ – pomyślałam. I wtedy koleżanka podpowiedziała mi: spróbuj bulletproof coffee. What?!

To było na naszym wspólnym wypadzie do Blanes i mojego ukochanego Costa Brava. Wstałyśmy rano i ja zaczęłam moje biadolenie na temat niedobrej kawy, a ona wyciągnęła swoje 'przyrządy’ i przygotowała dla mnie kuloodporną kawę.

najpyszniejsza kawa

Składniki – najpyszniejsza kawa świata

Kawa ziarnista – no nie ma mowy o mielonej. To po prostu robi ogromną różnicę. Kto próbował ten wie, a kto się przyzwyczaił to już w ogóle nie ma szans, żeby pił inaczej. Ja od dwóch miesięcy piję kawę kolumbijską El Pablo, która absolutnie jest najlepszą kawą jaką piłam do tej pory. Wystarczy otworzyć opakowanie i 'sztachnąć’ się zapachem tych ziaren. OMG! To mój ulubiony zapach o poranku. Wygrywa nawet z dyfuzorem😀. Tutaj można ją zamówić. Na hasło: Monic10 dostaniesz 10% zniżki. Spróbuj i daj znać jak Ci smakuje.

Masło Ghee – to masło klarowane. Najzdrowsza jego forma.

Olej kokosowy – on jest po prostu dobry na wszystko! Do włosów, do zmywania makijażu, do bomb do kąpieli i … do kawy. Olej kokosowy to od dwóch lat mój numer jeden!

Plasterek Cytryny – dorzucam dosłownie malutki kawałeczek.

Instrukcja – najpyszniejsza kawa świata

najpyszniejsza kawa

Taka kawa ma ponoć całą listę zalet: spala tłuszcz bez skutków ubocznych, poprawia pracę mózgu, wzmacnia pamięć i koncentrację. Może i tak. Na pewno lepiej, że dodaje zdrowia niż mu szkodzi. Ja ją piję, bo po prostu mi smakuje i nie sieje spustoszenia w moim

Tak, zdaję sobie sprawę jednak, że sama idea mieszania kawy z olejem i masłem brzmi okropnie, ale zanim ocenisz, po prostu spróbuj.


Jeśli podoba Ci się to co piszę, zapraszam Cię serdecznie do zapisania się do mojego newslettera. Raz na jakiś czas dostaniesz ode mnie list, od serca. Ma być przyjemnie, inspirująco i niezbyt długo 🙂 Zostaw swojego maila w ramce poniżej. Zapraszam!

Dodaj komentarz

Olejki eteryczne

Zapisz się do Newslettera i otrzymaj super ściągę: Olejki na Pomoc - Gratis!

 

Co jakiś czas otrzymasz ode mnie list. Ma być przyjemnie, wartościowo i od serca. Do tego zawsze dorzucę coś, czym nie dzielę się w żadnym innym miejscu. Zapraszam! 🙂 

Rejestracja powiodła się!