Kategorie

  • Home
  • Hiszpania
  • 5 rzeczy których nie znajdziesz w lecie w Barcelonie

5 rzeczy których nie znajdziesz w lecie w Barcelonie

… A jeśli znajdziesz to koniecznie daj nam znać. My podzielimy się tą informacją z innymi.

 

1. Taniego noclegu

Jak jeszcze w okresie listopad-marzec można znaleźć naprawdę dobre oferty gdzie jakość i cena idą w parze, tak w najgorętszych turystycznych miesiącach czerwiec-wrzesień o promocję już bardzo trudno. Barcelona to jeden z TOP 5 kierunków turystycznych na świecie, więc dalsze tłumaczenie jest raczej zbędne. Ceny wakacyjnych apartamentów i hoteli mogą być nawet 3 razy większe niż poza sezonem. Niech to nie będzie więc dla Ciebie niespodzianka jeśli zabierasz się za szukanie noclegu parę dni przed przyjazdem a jest to na przykład sierpień. Tanio nie będzie!

Z naszej strony polecamy wyszukiwarkę Hotels Combined – Klik lub airbnb – Klik choć z tym drugim proszę czytać opinie, żeby nie wpakować się w jakieś dziwne miejsce.

 

mojito, barcelona, upal, goraco, wakacje, lato, zwiedzanie, odpoczynek, hiszpania, costa brava, mieszkaniewbarcelonie2

 

 

2. Taniego indywidualnego transportu z lotniska

Aplikacja Uber  jest zakazana, prywatny transport kosztuje ile kosztuje i albo płacisz albo jedziesz auotbusem czy pociagiem. Jeśli ktoś oczekuje transportu z lotniska za 10€ – 15 to go nie znajdzie. Wsyscy się cenią bo popyt w sezonie jest ogromny, to też odpowiednio kształtuje ceny. Nie chcesz zapłacić? OK, za chwilę przyjedzie inny turysta który zapłaci bez marudzenia. Na pocieszenie dodam, że transport publiczny w Barcelonie naprawdę działa bardzo sprawnie. Wystarczy tylko się dobrze przygotować przed przyjazdem, żeby wiedzieć gdzie i jak się przesiadać. Nawet w nocy. Oto przydatne linki:

BCN El Prat – Terminal 1
BCN El Prat – Terminal 2

mojito, barcelona, upal, goraco, wakacje, lato, zwiedzanie, odpoczynek, hiszpania, costa brava, taxi2

 

 

3. Spokoju i ustronnego miejsca na plaży w Barcelonie

Plaża w Barcelonie to plaża miejska, a te z założenia nie są najczystsze i najpiękniejsze. Barceloneta, która znajduje się najbliżej centrum miasta to w sezonie typowy wakacyjny koszmar. Ręcznika nie ma gdzie rozłożyć, pety po papierosach, plastikowe kubki i inne śmieci, dzikie i głośne tłumy a do tego niekończące się tabuny sprzedawców – ‘masaje, masaje?’, ‘beer, cerveza, beer’? i tym podobne. Fakt, że im dalej na północ, tym plaże są mniej zatłoczone, ale ja zdecydownie polecam aby porzucić w ogóle pomysł odpoczywania w mieście i jak się już nazwiedzasz i chcesz się w spokoju posmażyć z mojito w ręku, to wskocz w pociąg i wybierz jedną z tych miejscowości: Castelldefels, Sitges, Villanova i la Geltru, Badalona czy Mataro. Każde z tych miasteczek oddalone jest max o 50 min jazdy pociągiem od centrum miasta a czas spędzony na takiej plaży to zupełnie inna jakość.

mojito, barcelona, upal, goraco, wakacje, lato, zwiedzanie, odpoczynek, hiszpania, costa brava, pusta plaza

 

4. Kitesurfingu na plaży

W okresie wakacyjnym obowiązuje bezwzględny zakaz uprawiania kitesurfingu na plażach Barcelony i większości plaż Costa Brava ze względu na bezpieczeństwo smażących się na piasku ‘fryteczek’. Jeśli liczysz więc na sprzyjający wiatr albo na kurs nauki tego wspaniałego sportu, to zapraszam w październiku – wtedy woda jeszcze ciepła, wiatr wieje a cała plaża należy już do surferów. W lecie polecam takie zakątki kitowe jak Sant Pere Pescador na północy Costa Brava lub playa de Trabucador na południu w Delta Ebro.

mojito, barcelona, upal, goraco, wakacje, lato, zwiedzanie, odpoczynek, hiszpania, costa brava, kitesurfing

 

 

5. Ciepłego piwa i słabego mojito.

Gorąco, plaża, leżaczek i parasol. Ty zmęczony upałem zamawiasz w plażowym barze piwko dla ochłody a kelner przynosi ciepłe bełty.. ???Nieeeee, taka sytuacja na Costa Brava Ci się w lecie nie przydarzy, tego możesz być pewny. Nie dość że piwo zawsze zimne, to często i kufel zmrożony. Jeśli jesteś amatorem coctaili, to oczywiście nie możesz nie spróbować mojito – najbardziej popularnego wakacyjnego drinka. Tylko uważaj!! Ilość alkoholu do reszty składników jest mocno nieproporcjonalna. Nie polecam zamawiania mojito w samo południe na plaży bo naprawdę można sobie zrobić krzywdę. Lepiej alkohol zostaw na wieczór a w dzień pij hektolitry wody.

 

 mojito, barcelona, upal, goraco, wakacje, lato, zwiedzanie, odpoczynek, hiszpania, costa brava,  piwonaplazy

2 komentarze

Dodaj komentarz