Kategorie

  • Home
  • Hiszpania
  • Mobile World Congress w Barcelonie, czyli jak zarobić dużą kasę

Mobile World Congress w Barcelonie, czyli jak zarobić dużą kasę

W ten weekend w Barcelonie otwarto 10 Światowy Kongres Urządzeń Przenośnych (Mobile World Congress). Spodziewanych jest przyjazd 90 000 uczestników konferencji z takimi gwiazdami jak Mark Zuckerberg (Facebook), Sundar Pichai (Google), Jimmi Wales (Wikipedia), Mitchell Baker (Mozilla) czy Tom Wheeler (FCC). Pierwsza konferencja zwołana 10 lat temu, była dużo skomniejsza ale już wtedy zapowiadało się, że rynek telefonów komórkowych zegarków, tabletów itd zrewolucjonizuje nasze życie. Dziś MWC to wydarzenie na skalę światową, gdzie żadnej z liczących się na rynku firm produkujących tego typu urządzenia, nie ma prawa zabraknąć. Dla mnie to  kolejny przykład jak mieszkańcy Barcelony potrafią zarządzać swoim miastem, żeby zarobić dużą kasę i je wypromować.

MWC_innovation

Data kongresu nie jest przypadkowa, bo burzliwym okresie świątecznym, w styczniu i lutym nadchodzi epoka bardzo spokojna dla całego sektora turystyki. Dzięki zorganizowaniu tego wydarzenia hotelarze, restauratorzy, kluby itd, mogą odbić sobie stracone miesiące. Miasto zostało świetnie przygotowane na przyjęcie 90 tysięcy ludzi, dzięki którym przewiduje zarobić ok 436 milionów EUR.  Hotele i apartamenty z pustych zapełniają się aż po ostatni wolny pokój, rezerwacje dużych grup na posiłki w restauracjach, prywatne loże w najlepszych dyskotekach, wynajem limuzyn, transportu etc.

Choć celem jest utrzymanie średniej za pokój ok 250 EUR to jednak popyt w naturalny sposób dyktuje ceny, które w ostatnich dniach dochodziły do ok. 4000 EUR za noc w hotelu cztero gwiazdkowym i 1000 EUR za dwu gwiazdkowy. Przewiduje się, że 90% wszystkich dostępnych miejsc noclegowych, w ten właśnie najważniejszy dla technologii komórkowej weekend, będzie zajęte. Uczestnicy kongresu na pewno po wyczerpującym dniu spędzonym na konferencjach, spotkaniach i prelekcjach będą chcieli się trochę rozerwać. Za stolik VIP w najlepszych klubach nocnych Barcelony trzeba będzie zapłacić nawet do 1000 EUR. Przy przygotowaniach oraz obsłudze samych targów, znajdzie pracę 7000 ludzi. Wniosek jest taki, że miasto przygotowuje się na 100%, ale za wszystko trzeba ostatecznie słono zapłacić.

Po pierwszych dniach kongresu już wiemy, że jest nowy Samsung z zaokrąglonym ekranem (prezentację obejrzało ponad 4000 osób). Nowości w zakresie telefonów zaprezentowały już HTC, a pośród inteligentnych zegarków Huawei, a to dopiero początek…

Sama jestem ciekawa, jakie będą ostateczne liczby po zakończeniu targów Mobile World Congress. Jakiekolwiek by nie były, Barcelona na tym zarobi i w naturalny sposób wypromuje miasto. Dla tych, którzy planują wycieczkę do stolicy Katalonii, a nie są zainteresowani nowościami technologicznymi, sugeruję sprawdzić daty kolejnego kongresu przed zarezerwowaniem biletów lotniczych.

Przy pisaniu tego artykułu posiłkowałam się:

http://www.mobileworldcongress.com/
http://www.elperiodico.com/

Dodaj komentarz

Olejki eteryczne

Zapisz się do Newslettera i otrzymaj super ściągę: Olejki na Pomoc - Gratis!

 

Co jakiś czas otrzymasz ode mnie list. Ma być przyjemnie, wartościowo i od serca. Do tego zawsze dorzucę coś, czym nie dzielę się w żadnym innym miejscu. Zapraszam! 🙂 

Rejestracja powiodła się!