Kategorie

Marzec w Barcelonie – co, gdzie, kiedy

Ciekawe wydarzenia, koncerty, wystawy i atrakcje w marcu w Barcelonie. Ci co mają zaplanowany przyjazd mogą coś wybrać i dorzucić do planu na mapie atrakcji miasta, a Ci co nie mają jeszcze biletów, może je kupią bo zachęci ich któreś z wydarzeń.

 

Mobile World Congress 2015 – 10 edycja

To największe i najważniejsze wydarzenie tego miesiąca, a już na pewno dla tych, którzy istnieją w przemyśle urządzeń mobilnych i technologii internetowych. Może komuś uda się spotkać Marka 🙂 Targi już dobiegają końca. Będą trwały do 5 marca. Więcej na ten temat : Mobile World Congress

 

Barcelona Beer Festival 2015 – 4 edycja

300 różnych gatunków piwa do spróbowania w jeden weekend. Oprócz degustacji samego złotego trunku, impreze towarzyszyć będą konferencje i panele dotyczące wszystkiego co związane z piwnym światem.

Daty: 13-15 marzec
Adres: Muesu Maritim
Wstęp: 7 EUR (wliczona szklanka na piwo i przewodnik)
Informacje: http://www.barcelonabeerfestival.com/information.html
I próbka: Beer festival

marzec barcelona zwiedzanie barcelony, wydarzenia w marcu w barcelonie, Beer Festival Barcelona

 

Palo Alto Market market uliczny – 3 edycja

Nowy (wyrafinowany) market w Barcelonie, który w poprzedniej grudniowej edycji zakończył się chaosem bo zamiast przewidzianych 3000 osób przyszło 12 000(!). Organizowany jest w starej fabryce w dzielnicy Poblenou. Ideą przewodnią jest, to że ma to być targ gdzie łączy się technologia z kreatywnością oraz powiewem przeszłości. Znajdziesz tutaj przedmioty, które opłaca się jeszcze użyć choć może nie są nowe, również projekty autorskie i zupełnie niecodzienne, czyli wszystko co nowe, stare, vintage, ręcznie robione-  antyki, moda, meble, wyroby hand-made i recyclingowe etc. Oczywiście nie obędzie się bez przepysznego jedzenia z karawanów i mniej lub bardziej zaplanowanych przedstawień.

Daty: 7-8 Marzec
Adres: Carrer dels Pellaires, 30-38
Wstęp: 2 EUR
Godziny: 11-20
Oto próbka jak wygląda: Palo Alto Market – Barcelona

marzec barcelona zwiedzanie barcelony, wydarzenia w marcu w barcelonie, palo_alto

 

Nocny spacer po starym cmentarzu Montjuic

Na mojej ulubionej górze, w marcu organizowne bedą nocne wycieczki po niesamowitym cmentarzu, który znajduje się na zboczu Montjuic. Jak dla mnie taka wycieczka brzmi bardzo zachęcająco i pewnie sama się na nią wybiorę. Do tego – za darmo.

Daty: 26 marca od godz. 19.00 do 22.00 kilka grup
Mare de Déu del Port, 56-58
Sants-Montjuïc

 

Black Music Festival 2015

Przez cały miesiąc w różnych miejscach Barcelony, Girony i Salt będą odbywać się koncerty artystów sceny międzynarodowej i lokalnej grających tzw czarną muzę.  Niektóre koncerty bywają darmowe.

Program festiwalu i artyści : http://2015.blackmusicfestival.com/

marzec barcelona zwiedzanie barcelony, wydarzenia w marcu w barcelonie, Black music festival

 

 

OUT!Market BCN

Kto liczy na zakupowe szaleństwo nie może przegapić tej imprezy. Przeceny aż do 90% znanych marek jak: Vans, DC, Burton, Adidas, Desigual, Mustang, Diesel, Mango etc. Na 10 tys  m2 znajdziesz ubrania, buty, okulary dodatki, biżuterię, perfumy … ufff długo by wyliczać.  W przerwie można odpocząć w specjalnej strefie Lounge, a gdy dopadnie Cię głód spróbować wyśmienitych lokalnych przysmaków. Będzie też kącik do zabawy dla dzieci.

Daty: 13,14,15 marzec
Wstęp: 2 EUR (powyżej 12 roku życia)
Godziny 10-22
Adres: La Farga de L’Hospitalet
C/ Barcelona, 2. 08901  L’hospitalet de Llobregat Barcelona
Więcej info: http://outmarketbcn.com/

OUTmarket

Fotografie – Jordi Socias

Ciekawa wystawa– dlaczego? Fotografie Jordi Socias pokazują portrety i obrazy, na których zobaczyszHiszpanię i jej społeczeństwo w ciągu ostatnich 40 lat. Jordi Socias pracował i uczył się od najlepszych np. Richard Avedon.

Adres: La Virreina, La Rambla 99, Barcelona
Daty: 12.02.2015-26.04.2015
Wstęp na wystawę gratis.
Więcej info i próbka zdjęć: La Virreina

 

Picasso/Dalí. Dalí/Picasso

Na tę wystawę zgromadzono dzieła obu artystów z ponad 25 muzeów całego świata. Smaczku dodaje fakt, że niektóre z nich są wystawiane publicznie bardzo rzadko – może to być uczta dla koneserów tematu, a przy tym łączy dwóch geniuszy w jednym miejscu. Czy twórcom wystawy udało się pokazać czy Ci panowie mają ze sobą coś wspólnego czy wręcz przeciwnie?

Daty: 20.03.2015 – 28.06.2015
Godziny:Wtorek-niedziela 9.00-19.00
Wstęp: 6.50 EUR
Adres: Mueseu Picasso, Montcada 15-23

 

I na koniec coś dla najmniejszych:

 

Pixar. 25 lat animacji

Od czasów Toy Story – pierwszej długometrażowj produkcji, Pixar nie przetaje bawić, nie tylko tych najmłodszych. 26 Oscarów i 7 Złotych Globów, to tylko potwierdzenie, że Pixar świetnie zna się na swojej robocie. Ekspozycja prezentuje krótko i długometrażowe filmy, które wyprodukowano w ciągu ostatnich 25 lat. Poprzez rysunki, makiety i instalacje cyfrowe, magiczny świat Pixara otworzy się przed odwiedzającym.

Daty: 06.02.2015-03.05.2015
Adres: Caixa Forum, Avda. Ferrer i Guàrdia 6-8
Godziny: Poniedziałek-niedziela 10-20
Bilet: 4 EUR
Oto próbka: Pixar Exposicion

marzec barcelona zwiedzanie barcelony, wydarzenia w marcu w barcelonie, Nemo_pixair_barcelona

 

 

 

 

Dodaj komentarz