Kategorie

Kitesurfing i spełnione marzenia

Pierwszy raz zobaczyliśmy Kitesurfing w 2005 roku podczas podróży po Australii. To były czasy, kiedy wydawało nam się, że jeśli spróbowaliśmy skoku na bungy to wogóle jesteśmy super cool i  na fali 🙂 I tak było do momentu, kiedy nie weszliśmy na jedną z plaż Melbourne ..

Pierwsze doświadczenie Kitesurfingowe

Na tej australijskiej plaży zobaczyliśmy wielkie latawce, wysoko na niebie i połączonych z nimi cienkimi linkami surferów na deskach. Wcześniej nie widzieliśmy czegoś takiego nawet w telewizji. Zastanawialiśmy się jak to wogóle działa i  czy to możliwe, że oni się nie poplączą?? Potem już długo długo nie mieliśmy do czynienia z tym sportem, choć w głowie Pawła, dużo mocniej niż w mojej, został ten właśnie obraz.

Kitesurfing - Wielkie Latawce na australijskiej plaży

Wielkie Latawce

Jak Paweł stał się prawdziwym Kitesurferem

W 2010 roku postanowiliśmy przenieść się do Hiszpanii i zamieszkać w Castelldefels nieopodal Barcelony.  Wystarczyła nam jedna wizyta na tej boskiej plaży, żeby być w 100 procentach pewnym, że to jest dokładnie to, czego chcemy. Był początek maja i kitesurferzy też tam wtedy byli…

Jak się już zadomowiliśmy, pierwszą rzeczą jaką zrobił Paweł było sprawdzenie wszystkich lokalnych sklepów sportowych i miejsc gdzie można by nauczyć się Kitesurfingu. Zanim skończył swój kurs z instruktorem, już postanowił, że to będzie coś w czym będzie naprawdę dobry. Wiatr, słońce, fale i surferska atmosfera to było dokładnie to, czego potrzebował by się odprężyć i zrelaksować po całym dniu pracy w korporacji.

Kitesurfing - Pawel kitesurfer

Paweł – The Kitesurfer 🙂

Minęło już 3 lata i Paweł jest totalnie uzależnionym kitesurferem, który pływa, skacze, zakręca, zawraca i wykonuje jeszcze tysiąc innych sztuczek. Non-stop (ale dosłownie, jakieś 20 razy na dobę) sprawdza siłę wiatru na lokalnej stronie internetowej. Jestem z niego naprawdę dumna, bo przecież czyni mnie to dziewczyną serfera hihihi. Choć zarzekam się, że nie będę nosić jego deski w skąpym bikini, tak jak przystało na prawdziwą dziewczynę surfera (tak twierdzi Paweł).

Kitesurfing - Co wybierasz, Kity czy plażowanie?

Co wybierasz, Kity czy plażowanie?

 Kitesurfing dla Małych?

Kiedyś, nie dopuszczałam do siebie nawet myśli, że Paweł może zacząć trenować naszego smyka w tym dosyć wymagającym jednak sporcie. Teraz jednak, kiedy wiem jak to działa i jakich trzeba przestrzegać zasad, żeby Kitesurfing nie był sportem niebezpiecznym, myślę sobie „czemu nie?!”. Poza tym, jak patrzę na tych wysportowanych, superwyluzowanych ludzi z opalonymi od słońca i wiatru twarzami, i tą charakterystyczną pełnią szczęścia w oczach kiedy wychodzą po udanej sesji w wodzie, to chcę tego samego dla mojego syna.

Kitesurfing - Rośnie nowe pokolenie Kitesurferów

Rośnie nowe pokolenie Kitesurferów

I optymistycznie na koniec…

Jakie wnioski z tej historii? Wszystko co sobie zamarzysz prędzej czy później się wydarzy, o ile naprawdę w to uwierzysz. Przeznaczenie poprowadzi Cię w kierunku Twojego marzenia, jeśli trochę mu w tym pomożesz.

Jeśli masz jakieś pytania na temat Kitesurfingu, daj nam znać. Z chęcią na nie odpowiemy. Jeśli sam przekonać się jak to jest poczuć wiatr i siłę latawca, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci zorganizować kurs i przyjazd.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Olejki eteryczne

Zapisz się do Newslettera i otrzymaj super ściągę: Olejki na Pomoc - Gratis!

 

Co jakiś czas otrzymasz ode mnie list. Ma być przyjemnie, wartościowo i od serca. Do tego zawsze dorzucę coś, czym nie dzielę się w żadnym innym miejscu. Zapraszam! 🙂 

Rejestracja powiodła się!