Kategorie

lockdown przetrwanie

Jak zmienił mnie lockdown 2020

Szukam w głowie słów, którymi mogłabym określić wszystko co czułam i co pojawiało się w mojej głowie w trakcie całkowitego lockdownu w Hiszpanii w okresie marzec-kwiecień 2020 i ostatecznie poddaję się. Może nie chcę tego wałkować i rozkładać na czynniki pierwsze. Było minęło – life goes on…

Od jakiegoś czasu staram się myśleć, że każde doświadczenie mnie czegoś uczy i zdarza się po to w moim życiu po to, bym mogła coś z tego dla siebie wyciągnąć wartościowego.

Trochę z przekory dla wszystkich fatalnych newsów, którymi bombardują nas media. I w dużej mierze dlatego, że wierzę iż skupiając się na pozytywach buduję(my) wokół siebie ’ bańkę dobra’ którą ciężko przebić nawet najgorszymi statystykami, dziś chcę skupić się na tym co dobrego wynikło dla mnie z przymusowego pobytu w domu

Moja pozytywna lista post lockdown

 1. Nauczyliśmy się funkcjonować jako 4 osobowości o różnych charakterach i potrzebach. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu bez ustanku.
 2. Cała czwórka (mówię o mojej rodzinie), poznaliśmy się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Nauczyło nas to empatii, tolerancji i cierpliwości.
 3. Odkryłam całą masę nowych potraw i możliwości jakie daje thermomix :-). Oraz to, że moje kulinarne życie bez niego byłoby bardzo ograniczone.
 4. Odkryłam, że mój 12sto letni syn potrafi świetnie gotować (i lubi) i wtedy ja już nie muszę.
 5. Możliwe jest ćwiczyć 30 min 5 dni w tygodniu 🙂
 6. Granie w planszówki to nie tylko insta moda ale faktycznie moja rodzina może tak spędzać czas.
 7. Wstać pół godziny wcześniej przed wszystkimi, zapalić świeczkę, pomedytować i zapisać stronę w dzienniku może naprawdę zmienić mój dzień na lepszy.
 8. Zauważyłam jak natura bez interwencji człowieka i jego obecności przejmuje w pięknym stylu ziemię i odradza się momentalnie.
 9. Zdalna praca w Hiszpanii JEST możliwa (hurrraaaa!!!!!)
 10. Jak cudownie jest mieć wielki taras i móc z niego korzystać kiedy się chce.
 11. Jak relatywnie łatwo jestem w stanie się przyzwyczaić do nowych okoliczności, które w innej sytuacji są dla mnie niewyobrażalne.
 12. Dotarło do mnie ile radości daje prosty spacer lub kawa w ogródku restauracji.
 13. Odkryłam, że sprzątanie łazienki powoduje u mnie ból głowy… A zaraz potem jak skutecznie można się go pozbyć zastępując Domestos olejkami eterycznymi.

A jaka jest Twoja historia?

Dodaj komentarz

Olejki eteryczne

Zapisz się do Newslettera i otrzymaj super ściągę: Olejki na Pomoc - Gratis!

 

Co jakiś czas otrzymasz ode mnie list. Ma być przyjemnie, wartościowo i od serca. Do tego zawsze dorzucę coś, czym nie dzielę się w żadnym innym miejscu. Zapraszam! 🙂 

Rejestracja powiodła się!