Kategorie

Ibiza – sexy, romantyczna czy imprezowa?

Pary z długim stażem czasem potrzebują czegoś, żeby podgrzać atmosferę związku, żeby znów coś zaiskrzyło. Nie ma nic lepszego niż krótki i spontaniczny wyjazd na Ibizę. My przetestowaliśmy i działa 🙂

Zawsze miałam kiepską opinię na temat tej wyspy. Byłam pewna, że jest pełna Niemieckich i Angielskich turystów z czerwonymi twarzami (od alkoholu lub słońca). Nigdy nie chciałam tam pojechać. Wyobrażałam sobie siebie na piękniej plaży otoczona ‘nawalonymi’ turystami. Echh okropność.

Ale potem nagle zmieniłam zdanie. Siedziałam sobie wieczorem sama w domu, relaksując się przeskakując przez nudziarskie kanały hiszpańskiej TV i natknęłam się na program Callejeros Viajeros na temat Ibizy. Jest to świetnie zrobiony, dynamicznie nakręcony program na temat Hiszpanów mieszkających na całym świecie. Oglądając ten odcinek zachwyciło mnie piękno tej wyspy więc szybko sprawdziłam oferty Ryanair na weekend i już – dwa powrotne bilety zostały kupione,  niespodzianka urodzinowa dla męża gotowa.

To był jeden z najlepszych i najbardziej szalonych weekendów jakie spędziliśmy ze sobą. Myślę, że Paweł tutaj ze mną się zgodzi. Nie mogę jednak zdradzić wszystkich szczegółów. Zostanie to naszą słodką tajemnicą.

Ibiza w pełnej krasie

Ibiza w pełnej krasie

 

Sktuter jest najlepszym sposobem na zwiedzenie wyspy we dwoje. Tani, wygodny, romantyczny, parkujesz gdzie chcesz – same zalety.

 

 

Podróżowaliśmy jak wariaci po wyspie, zatrzymując się zawsze wtedy gdy mieliśmy na to ochotę, po to żeby:

Podziwiać widoki

admiring the views

 

Posiedzieć na zboczu skały

Ibiza - sitting on the cliff

Zjogować się na wielkich kamieniach

Ibiza - yoga on the rocks2

Zjeść coś pysznego

italian-argentinian-food-in-ibiza

Wypić kotail w chill out barze na plaży

beach-bar

Popływać w cichej zatoczce

swimming

 

Nie mogło się obyć oczywiście bez nocnego wyjścia i imprezy w jednym z legendarnych klubów. W końcu to z tego Ibiza przecież słynie. Jest ich cała masa, do wyboru. Większość z nich ma świetnych DJ-ów i to ta dobra strona. Ta gorsza to fakt, że za wejście do nich trzeba zapłacić nawet 50 EUR. A w środku butelka wody kosztuje 10 EUR. Przygotujcie się więc na spore wydatki na tej wyspie, która ma wiele do zaoferowania, ale też swoją cenę.

 

Jedyne czego nie polecam to pójście na którąś ze ‘sławnych’ plaż. Są okropnie zatłoczone, a po tym jak zobaczyliśmy wszystkie inne jeżdżąc skuterem, zgodnie stwierdziliśmy, że zupełnie nie warto na nie tracić czasu.

Ja podsumowałabym Ibizę tymi słowami: piękna, seksowna i imprezowa .

Czy to wystarczy żeby was przekonać?

 

Ibiza

 

2 komentarze

  • Ania

    06.11.2013 at 1:37 pm

    Mam dość podobne doświadczenia z Ibizą i również zarezerwowałam Ryanaira dość spontanicznie i w ramach prezentu-niespodzianki 🙂 To był cudowny wypad, Ibiza mnie zauroczyła. Żałuję jedynie, że pogoda nie dopisała i oglądanie zachodu słońca z okolic Cafe del Mar nie było takie dokładnie, jak sobie wymarzyłam, ale i tak, warto było.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz