Kategorie

  • Home
  • Podróże
  • Hongkong – jak tanio i dobrze zjeść. Poradnik przetrwania

Hongkong – jak tanio i dobrze zjeść. Poradnik przetrwania

Co zrobić w Hongkongu kiedy jesteś głodny, masz niewiele kasy, nikogo nie znasz i słabo mówisz po chińsku? No cóż.. my wybraliśmy obserwowanie lokalesów. Sprawdziło się, nie wróciliśmy z bolącymi brzuchami, choć do tej pory nie wiem co jedliśmy. Bo niby skąd jeśli menu wyglądało w ten sposób:

 

hongkong podróże wakacje azja to kt

Który zestaw wybieracie? A, B czy C?

 

Hongkong – Polowanie na obiad

Kiedy pierwszy raz poczuliśmy się głodni w tym ogromnym mieście, odebraliśmy to jako wyzwanie. Nie mogliśmy się udać do restauracji polecanych w moim niezawodnym przewodniku, bo nawet opcja “budżet” była jak dla nas lekko za droga. Tutaj muszę zaznaczyć, że były to czasy bez tabletow, smartfonów, a laptopy to była opcja mniej więcej taka sama jak teraz posiadanie ajfona. Niewiele było blogów podróżniczych i nikt nie słyszał wtedy o tripadvisorze. Egzotyczne podróże o ograniczonym budżecie pozostawiały wiele do wyobraźni i przypadków losowych, na które wtedy bardziej mogliśmy sobie pozwolić podróżując bez uroczego towarzystwa, nienarodzonego jeszcze wtedy, naszego smyka.

Rozglądaliśmy się wiec smętnie po dzielnicy w której znaleźliśmy się dosyć przypadkowo i zgodnie stwierdziliśmy, że wypatrujemy miejsca które będzie pełne lokalnych głów, bo przecież wtedy musi być tanio i smacznie.

 

hongkong podróże wakacje azja zagubieni

Zagubieni w wielkim, kolorowym mieście

No i wypatrzyliśmy taka jedną ze zwierzętami wiszącymi nad ladą i po krótkiej chwili wahania wstąpiliśmy do środka. Byliśmy jedynymi turystami mocno rzucającymi się w oczy. Mój mąż i nasza towarzyszka podroży w Polsce odbiegają wzrostowo od normy. Tam, w tej małej restauracji pełnej chińczyków, wyglądali jak dwa białe giganty, zupełnie nie pasujące do reszty tła.

 

Na upał najlepsza parząca herbata

Upalny Hongkong. Usiedliśmy w restauracji i od razu otrzymaliśmy 3 gorące herbatki i kartę do wglądu. Herbatki nas bardzo zdziwiły bo na zewnątrz było ok. 27 stopni i ogromna wilgoć.

hongkong podróże wakacje azja Herbatka dobra na wszystko

Herbatka dobra na wszystko

Ostatnia rzecz na jaka mieliśmy ochotę to gorąca herbatka. Dopiero wiele lat później dowiedzieliśmy się studiując wnikliwie medycynę chińską i pięć przemian, że Chińczycy ją piją w upał, gdyż ma właściwości wychładzające. Co za niespodzianka prawda? U nas to pierwsza rzecz jaką się podają przy przeziębieniu z miodem i cytryna, że niby nas ma rozgrzewać. Hmm.. no cóż, w rzeczywistości jest jednak inaczej, ale to już zupełnie inna historia.

 

Pierwsze prawdziwe azjatyckie kulinarne doświadczenie

Siedzimy więc wpatrując się w krzaczki naszego menu zastanawiając co zrobić.

Kelner po mimo szczerych chęci aby nam coś polecić, nie znał ani pół słowa po angielsku (no dobra, może poza słowem „lunch” 🙂 Muszę przyznać jednak, że naprawdę się starał.

hongkong podróże wakacje azja Co by tu wybrać? Wszystko zapowiada się tak samo smakowicie...

Co by tu wybrać? Wszystko zapowiada się tak samo smakowicie…

Stwierdziliśmy więc sprytnie, że przyjrzymy się co jedzą sąsiedzi i może nas to zainspiruje. Kiedy kelner pojawił się po chwili, ja wskazałam paluszkiem na prawo, Gosia na lewo a Paweł zaryzykował pokazując na jedno z wiszących zwierząt. Z niepokojem oczekiwaliśmy co też pojawi się na naszych talerzach.

Przyznaje ze stresik był. Nawet kiedy stwierdziliśmy, że to co na talerzu nie wygląda wcale tak strasznie, to śmialiśmy się robiąc to zdjęcie, że będzie jedno przed i jedno po 🙂  Ale cała ta historia skończyła się szczęśliwie i znacznie nas ośmieliła, w kwestii próbowania lokalnych przysmaków.

hongkong podróże wakacje azja notojemy

No to jemy!

Na zawsze już pozostaliśmy dumni z tego pierwszego razu. Każdy następny już był dużo prostszy.

Dodaj komentarz

Olejki eteryczne

Zapisz się do Newslettera i otrzymaj super ściągę: Olejki na Pomoc - Gratis!

 

Co jakiś czas otrzymasz ode mnie list. Ma być przyjemnie, wartościowo i od serca. Do tego zawsze dorzucę coś, czym nie dzielę się w żadnym innym miejscu. Zapraszam! 🙂 

Rejestracja powiodła się!