Kategorie

domowy proszek do prania

Domowy proszek do prania – najprostszy na świecie

Kiedyś (jakieś 10 miesięcy temu) myślałam tak jak wszyscy. No, a przynajmniej większość. Domowy proszek do prania to totalna magia. Trzeba mieć jakieś specjalne urządzenia i piątkę z chemii. I na pewno to trwa i składa się z kilku niesamowicie skomplikowanych etapów.

To było moje przekonanie, dokąd nie pojawiły się w moim domu olejki eteryczne. Dzięki nim powoli eliminowałam toksyczne środki do sprzątania i kosmetyki. Proszek był po prostu naturalnym krokiem tej transformacji, jaką przechodził nasz dom.

Domowy proszek do prania – tylko 3 składniki

Tym większym zaskoczeniem było dla mnie kiedy okazało się, że przygotowanie proszku wymaga 3 składników i jakiś 5 minut(!) Serio! Poczułam się trochę oszukana. Zwłaszcza, że od lat walczymy z atopiczna skórą mojego syna i podejrzewam, że te proszki które używaliśmy latami, nie pomagały 🙁

Boraks to ekologiczny i naturalny środek czyszczący. Jest świetną alternatywą dla tradycyjnych detergentów. Ma właściwości czyszczące i odkażające.

Soda kalcynowana (używam zamiennie z boraksem, gdyż łatwiej i taniej go kupić w Hiszpanii niż boraks) – naturalny przyjazny środowisku środek piorący. Neutralizuje zapachy, zmiękcza wodę i usuwa plamy.

Soda oczyszczona – ekologiczna, biodegradowalna. Zmiękcza wodę, czyści, neutralizuje zapachy. Kupuję na kilogramy i używam na tysiąc sposobów w moim domu.

Mydło neutralne – może być po prostu szare mydło. Jak najbardziej naturalne i ekologiczne. Ja lubię używać kastylijskie. Ścieram je na zwykłej tarce.

Domowy proszek do prania – Instrukcja

domowy proszek do prania
  • Boraks można zastąpić sodą kalcynowaną.

Serio, to naprawdę zajmuje 5 minut. Jeśli nie musisz ścierać mydła bo masz płatki mydlane to nawet 2 min(!). Oszczędzasz pieniądze, nie mówiąc ile mniej szkodliwych substancji serwujesz swojej rodzinie i sobie oczywiście! Po prostu MUST DO!

Olejki eteryczne – zapach Twojego prania

To co najbardziej lubię w przygotowaniu swojego proszku do prania, poza pewnością, że nie zawiera toksyn, to ZAPACHY! Uwielbiam decydować o tym jak będzie pachniało moje pranie a tym bardziej, że za każdym razem może pachnieć inaczej. A oto co ja wybieram. Może coś Cię zainspiruje.

Olejek Lawendowy – łąka w Twojej pralce. Po prostu 🙂

Olejek Jaśminowy – kwiatowy zawrót głowy. Pościel o zapachu jaśminu to prawie jak spanie na wiosennej łące

Olejek Paczuli (mój absolutny praniowy faworyt) – ma charakterystyczny zapach, jakby okadzonego kwiatka. Nie wiem dlaczego ale w praniu sprawdza się u mnie po prostu bosko!

Olejek Ylang Ylang – dawno nie byliśmy wszyscy na wakacjach. Co powiesz na odrobinę tajskiego SPA w Twojej sypialni?

Olejek Trawa Cytrynowa – świeży i pobudzający zapach. Świetny jako dodatek na przykład z Lawendą albo Ylang Ylang

Olejki Cytrusowe (Pomarańcza, Mandarynka, Cytryna) – tutaj to już można poszaleć. Co kto lubi do wyboru. A cytrusy po prostu lubią wszyscy!

Wybierz jak chcesz by pachniało Twoje pranie. Możliwości nie ma końca.

Tutaj możesz kupić olejki eteryczne, których używam.

W tym video na YT opowiadam więcej o domowych sposobach na pranie

Chcesz kupić olejki, których używam?

tutaj link do strony Young Living – rejestracja i zakup zestawu początkowego (który jest po prostu ekstra!!!)

W razie pytań lub wątpliwości po prostu daj mi znać

Dodaj komentarz

Olejki eteryczne

Zapisz się do Newslettera i otrzymaj super ściągę: Olejki na Pomoc - Gratis!

 

Co jakiś czas otrzymasz ode mnie list. Ma być przyjemnie, wartościowo i od serca. Do tego zawsze dorzucę coś, czym nie dzielę się w żadnym innym miejscu. Zapraszam! 🙂 

Rejestracja powiodła się!