Kategorie

domowy płyn do płukania ust

Domowy Płyn do Płukania Jamy Ustnej

Lubię ten przepis na domowy płyn do płukania bo jest szybki i prosty w przygotowaniu (tylko 3 składniki). Pozostawia świeży oddech oraz uczucie czystej buzi. Mnie to przekonuje. Nawet nie chcę wnikać w to jak ciężkiego kalibru są składniki sklepowego płynu. Zrobiłam płyn według tego przepisu jeden raz i nie wracam już więcej do drogerii. Tak po prostu.

Tak naprawdę, to z tym płynem jest tak jak z pastą do zębów. Kluczowa sprawa to posiadanie składników. A te akurat masz pewnie w swojej szafce w kuchni więc… nie ma wymówki😆

Domowy Płyn do Płukania Jamy Ustnej – Składniki

Soda oczyszczona – posiada właściwości wybielające zęby i to dobra baza dla wymieszania olejków eterycznych, które w tym przepisie spełniają ogromną rolę.

Olej kokosowy frakcjonowany (zawsze w płynnej postaci) – to może też być olej migdałowy, jojoba, awokado etc. Dodaję łyżkę takiego oleju po to, żeby prościej wymieszać olejki eteryczne (w samej wodzie by tylko pływały po powierzchni). Plus każdy olej bazowy ma mnóstwo wspaniałych właściwości dla naszego ciała (o czym kiedyś też napiszę) więc dlaczego by nie skorzystać i tutaj przy okazji.

Olejki eteryczne – i tu się zaczyna magia. Spearmint czyli mięta zielona to klucz tego przepisu. Jest delikatniejsza niż zwykła mięta (nie taka 'pikantna’) i dodanie kilku kropel powoduje, że taki płyn 'smakuje’ niemalże jak ten sklepowy. Łatwiej się przestawić, bo do takiego smaku w większości jesteśmy przyzwyczajeni. Można też oczywiście dodać miętę (peppermint) jeśli ktoś woli lub wintergreen. Ja dodaję też kropelki olejku z goździka (clove – chroni przed próchnicą) oraz pomarańczy (wybiela i pachnie). Można dorzucić cynamon lub inny cytrus (np. limonka, cytryna, mandarynka). Skomponuj taki smak jaki Tobie najlepiej będzie pasował. To bardzo proste!

domowy płyn do płukania jamy ustnej

Domowy Płyn do Płukania Jamy Ustnej – Instrukcja

domowy płyn do płukania

To naprawdę trwa 1 minutę. Rano jak widzę, że płyn mi się skończył to biegnę do kuchni i w momencie mam uzupełniony zapas. Naprawdę nie muszę tego planować w kalendarzu😂 I tak, bardzo się cieszę z faktu, że oszczędzam sobie i mojej rodzinie chemii tysiąca składników sklepowego płynu.

Domowy Płyn do Płukania Jamy Ustnej – Wideo


Chcesz kupić olejki, których używam?

tutaj link do strony Young Living – rejestracja i zakup zestawu początkowego, dyfuzor i 12 olejków (który jest po prostu ekstra!!!)

W razie pytań lub wątpliwości po prostu daj mi znać.

Użyj mojego numeru (23513073) w trakcie rejestracji a dostaniesz ode mnie ebook z użyteczną wiedzą dotyczącą olejków eterycznych


Dodaj komentarz

Olejki eteryczne

Zapisz się do Newslettera i otrzymaj super ściągę: Olejki na Pomoc - Gratis!

 

Co jakiś czas otrzymasz ode mnie list. Ma być przyjemnie, wartościowo i od serca. Do tego zawsze dorzucę coś, czym nie dzielę się w żadnym innym miejscu. Zapraszam! 🙂 

Rejestracja powiodła się!