Kategorie

czyszczenie materaca

Czyszczenie Materaca Domowym Sposobem

U mnie lato i upał mocno dają się we znaki. W nocy temperatura spada bardzo niewiele. Jest parno i duszno. Mieszkam na ostatnim piętrze co ma swoje zalety w postaci pięknych widoków, jednak hiszpańska izolacja niewiele chroni nasze przegrzane mieszkanie. Klimatyzacja chodzi kiedy już naprawdę nie da się wytrzymać. W gorącym i wilgotnym klimacie poci się każdy, nawet ten który normalnie nie ma z tym problemów (jak na przykład ja). Czyszczenie materaca staje się wręcz niezbędnym elementem sprzątania. A oto jak ja to robię.

Czyszczenie Materaca – Składniki

Soda Oczyszczona – Dobrze sprawdza się w usuwaniu brudu i neutralizacji zapachów. Tania i ekologiczna. To składnik, który warto zawsze mieć pod ręką.

Olejki Eteryczne – Do odświeżenia materaca ja używam kombinacji olejków: cytrynowego, drzewo herbaciane i lawenda. Likwidują przykre zapachy a przy tym są mocno bakteriobójcze. Pozostawiają wrażenie świeżości na wyczyszczonym materacu.

Biały Ocet – Jest naturalnym środkiem dezynfekującym i pomaga również neutralizować zapach. Na szczęście zapach samego octu wyparowuje po wyschnięciu!

Czyszczenie Materaca – Instrukcja

Czyszczenie materaca składa się z dwóch etapów. Bez obaw – każdy z nich jest szybki a produkty, które nam w tym pomogą są śmiesznie tanie, proste i błyskawiczne w przygotowaniu.

Krok 1

W kroku pierwszym potrzebny będzie produkt, którego używam również do czyszczenia dywanów.

czyszczenie materaca

Kiedy odkurzysz już sodę oczyszczoną, wtedy czas na:

Krok 2

czyszczenie materaca

Spryskaj całą powierzchnię materaca i odczekaj z założeniem świeżej pościeli aż wyschnie.

Ach dziś naprawdę będzie Ci się dobrze spało!!!

Dodaj komentarz

Olejki eteryczne

Zapisz się do Newslettera i otrzymaj super ściągę: Olejki na Pomoc - Gratis!

 

Co jakiś czas otrzymasz ode mnie list. Ma być przyjemnie, wartościowo i od serca. Do tego zawsze dorzucę coś, czym nie dzielę się w żadnym innym miejscu. Zapraszam! 🙂 

Rejestracja powiodła się!