Temat nieco przyziemny ale jakże obecny w naszym codziennym życiu. Kiedy przestałam kupować środki czystości w sklepach ze względu na ich potencjalnie podejrzane skutki uboczne, pojawiły się pewne wyzwania. Łatwo było poradzić sobie ze stworzeniem środka do czyszczenia szyb, luster, podłogi i kurzu. Z wanną i umywalką też okazało się w miarę prosto. Jednak aby porządnie doczyścić wnętrze kibelka potrzebowałam czegoś o większej mocy. Bomby okazały się strzałem w dziesiątkę!
Bomby do Czyszczenia Toalety – Składniki
Soda oczyszczona – ekologiczna, biodegradowalna. Dobrze sprawdza się w usuwaniu brudu i neutralizacji zapachów. To właśnie po sodę chcesz sięgnąć jeśli potrzebujesz skutecznego produktu do czyszczenia i szorowania. Dzięki łagodnym właściwościom alkalicznym powoduje szybkie rozpuszczanie brudu i tłuszczu. Jest skuteczna w usuwaniu osadów z mydła, twardej wody, wybielaczy. Stosuję ją też w domowych środkach do czyszczenia armatury.
Kwasek Cytrynowy – dezynfekuje, pomaga w pozbyciu się bakterii i wirusów. Jednocześnie sprawia, że bomby w zetknięciu z wodą zaczynają bąbelkować. To z kolei w naturalny sposób wspiera proces czyszczenia toalety.
Olejki Eteryczne – Najbardziej nadające się do sprzątania to olejek z drzewa herbacianego (antywirusowy, antybakteryjny, przeciwgrzybiczny). Ponieważ nie pachnie zbyt pięknie, przynajmniej dla mnie, to ja dorzucam jeszcze olejek cytrynowy, pomarańczowy lub cynamonowy. Każdy z nich wspaniale radzi sobie z bakteriami a dodatkowo pachnie rewelacyjnie. Przy tym są to olejki dosyć ekonomiczne.
Mydło kastylijskie w płynie – jest to mydło na stworzone na bazie roślinnej, które jest niezwykle skoncentrowane. Najczęściej wytwarzany z olejów: kokosowego, oliwkowego, palmowego, konopnego, słonecznikowego lub jojoba. W tym przepisie jest nam potrzebne aby 'skleić’ masę i nadać jej formę.
Bomby do Czyszczenia Toalety – Instrukcja
Po 24 godzinach kiedy bomby mają stałą konsystencję, przekładam je do dużego słoika i używam wtedy kiedy potrzebuję. Czasem, kiedy nawet nie mam czasu na sprzątanie a widzę, że toaleta potrzebuje odświeżenia, po prostu wrzucam kostkę, zostawiam na kilkanaście minut i spłukuję. Te kostki naprawdę dają radę z każdym zabrudzeniem toalety. Żeby zaoszczędzić sobie czasu ja zazwyczaj robię podwójną porcję i mam spokój na dłuższy czas.