Kategorie

 • Home
 • Hiszpania
 • Barcelona Girona z Krakowa – przylot i dojazd do Barcelony krok po kroku
Barcelona Girona lot

Barcelona Girona z Krakowa – przylot i dojazd do Barcelony krok po kroku

Lotnisko Barcelona Girona jest jednym z trzech lotnisk Barcelony. O opcjach podroży pisałem już wcześniej (Girona airport – Transport do Barcelony i na Costa Brava), wczoraj jednak miałem okazje aby przetestować na nowo całą trasę z Krakowa do Barcelony. Poniżej znajdziecie relacje, informacje praktyczne oraz krok po kroku informacje jak przebiegła moja podróż. Temat ten będzie przydatny dla osób wybierających się do Barcelony szczególnie po raz pierwszy i wraz poprzednim postem zapewni kompleksowy zestaw informacji na temat przyjazdu do Barcelony przez lotnisko Barcelona Girona. Zaczynamy…

Barcelona Girona lot

Widok z okna Ryanaira podczas lotu do Barcelony

Lotnisko Balice Kraków

Po przyjeździe na lotnisko w Krakowie pociągiem dostałem się na terminal międzynarodowy T2. Standardowa procedura odprawy bagażu i miła niespodzianka, gdyż mój bagaż który miał 0.9 kg więcej niż zakupiłem (15kg) został odprawiony bez problemu. Chyba Ryanair, rzeczywiście zmienia podejście do klientów. Z kartą pokładową udałem się do kontroli bezpieczeństwa  – obyło się bez kolejek. Z uwagi, iż stanowisko było wcześniej ogłoszone a samolot był pełny, na malej sali odlotów ostawiła się długa kolejka. Podczas boardingu, znów miła niespodzianka (w porównaniu z wcześniejszymi lotami), całkowity brak kontroli bagażu i uprzejma obsługa.  Po zakończeniu procedur, wyruszymy o czasie w stronę lotniska Barcelona Girona.

Lotnisko Balice - kolejka na lot Barcelona Girona

Lotnisko Balice – kolejka

Na pokładzie Ryanaira

Parę słów na temat samego przelotu. Dobrze, ze są to krótkie loty bo miejsca jest mało. Ciężko było ręce na laptopie położyć, ale 2.5h lot jest do przeżycia. Nad Alpami zawsze są turbulencje, ale obyło się bez większych wstrząsów, a pilot przy lądowaniu wykazał się precyzja chirurga i gładko postawił samolot na pasie startowym.

Barcelona Girona - na pokladzie Ryanaira

Na pokładzie Ryanaira

Lotnisko Barcelona Girona

Po wylądowaniu piechotką udaliśmy się do terminala hali przylotów, aby odebrać bagaż.

Barcelona Girona - w oczekiwaniu na bagaze

Barcelona Girona – w oczekiwaniu na bagaż

Z bagażem udałem się w kierunku wyjścia oraz stanowiska odjazdów  autobusu do Barcelony – znajduje się ono 50m na prawo od wyjścia z hali przylotów (z uwagi na to, iż było już ciemno poniżej zamieściłem zdjęcia z wcześniejszego pobytu na lotnisku).

Barcelona Girona - Barcelona autobus transport

Barcelona Girona – gdzie jest odjazd autobusów?

Przy okienku gdzie trzeba kupic bilet ustawiła się kolejka, gdyż bilet trzeba zakupić przed wejściem na pokład (lub przez internet wcześniej).

Barcelona Girona - Barcelona autobus kolejka

Punkt zakupu biletu

Barcelona Girona - barcelona transport bilet

Bilet w jedną stronę

Po wejściu na pokład czekał na mnie wygodny fotel, zapach swojskiej kiełbasy:) i darmowe wifi. Wszyscy włączyli swoje tablety i komórki, a po 1.15 h bylem na Barcelona Nord.

Informacje i porady:

 • W sezonie na lotnisku w Krakowie jest tłok i kolejki. Trzeba przybyć przynajmniej 1.5 godziny wcześniej, żeby nie utknąć w kolejce kontroli bezpieczeństwa. W wakacje kolejka była, aż po restauracje i tylko dzięki życzliwości ludzi udało mi się zdążyć na samolot. ufff nie polecam
 • Jeśli zakupiłeś bilet na stronie, ustaw się bezpośrednio w kolejce do autobusu.
 • Na lotnisku Barcelona Girona, nie należy się stresować. Jeśli jeden autobus się napełni podstawiany jest następny. Od pierwszego momentu czuć zderzenie zaniepokojenia podróżnych z wyluzowaniem obsługi Barcelona Bus 🙂

3 komentarze

 • Agata

  15.05.2015 at 10:51 am

  Witam i gratuluję pomysłu na stronkę. Pomocna:) Moje pytanie dotyczy transportu autobusem z lotniska w Girona do Barcelony. Przylatujemy w środku nocy i zarezerwowaliśmy hotel Vilobi przy lotnisku. Rano chcemy skorzystać z tego busa. Właśnie wyczytałam, że w takich busach miasto/lotnisko w Paryżu – z busa lotniskowego mogą korzystać tylko osoby z biletem lotniczym na daną godzinę. A jak jest w Barcelonie? Czy będę skazana na szukanie innego transportu rano? Jesteśmy z mniejszymi dziećmi i podróż w nocy autobusem przez ponad godzinę, potem jeszcze do hotelu dobre pół godziny – to nie dla nas. Stąd ten nocleg i dojazd do Barcelony jednym z porannych busów lotniskowych.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Olejki eteryczne

Zapisz się do Newslettera i otrzymaj super ściągę: Olejki na Pomoc - Gratis!

 

Co jakiś czas otrzymasz ode mnie list. Ma być przyjemnie, wartościowo i od serca. Do tego zawsze dorzucę coś, czym nie dzielę się w żadnym innym miejscu. Zapraszam! 🙂 

Rejestracja powiodła się!