Kategorie

 • Home
 • Hiszpania
 • Barcelona El Prat Airport (T1) – opcje transportu do Barcelony
Barcelona El Prat Airport , barcelona dojazd, barcelona lotnisko, hiszpania, życie, zwiedzanie

Barcelona El Prat Airport (T1) – opcje transportu do Barcelony

Barcelona El Part Airport ma 2 terminale i jeśli nie lecieliśmy najbardziej popularnymi taniami liniami, które biorą nas zawsze na stary terminal T2, to możemy się znaleźc na terminalu nowym T1. Nowoczesny terminal został oddany do użytku w 2009 roku w odpowiedzi na rosnący ruch na lotnisku Barcelona El Prat i turystyczny rowój miasta. Po otwarciu T2 stał się siedzibą tanich linii lotniczych oraz charterów.

Opcje transportu z T2 zostały opisane we wcześniejszym wpisie Barcelona El Prat Airport (T2) – opcje transportu do centrum miasta, poniżej można znaleźc podobne informacje na temat Barcelona El Prat Terminal 1.

Na terminal T1 lataja linie lotnicze LOT oraz tanie linie Lotnicze Vueling, które w tym roku rozpoczęły regularne połączenia z Krakowem i Warszawą.

Taxi

Po wylądowaniu i dobiorze bagażu czeka na nas dobrze oznakkowany korytarz po prawej stronie, który prowadzi nas do postoju taksówek. Zasady podobne, dobrze jest usalić dokładnie gdzie jedziemy i za ile mniej więcej. Jesli nie mówimy po angielsku to należy sprawdzić czy jedziemy z dobrą taryfą (na szybie jest nalepka, która mówi kiedy jaka taryfa obowiązuje). Ceny odrobinę wieksze jak z T2, ale w tym samym zakresie. Do końcowego rachunku dodawany jest suplement za wyjazd z lotniska.

Ceny: Barcelona El Prat Airport – Barcelona centrum:

 • 20 – 25€ w ciągu dnia wszystkie dni
 • 25€ – 30€ w nocy w dni robocze
 • 30€ – 40€ w nocy w weekend

Metro

Nareszcie ruszyła długo oczekiwana linia metra!!! Od lutego 2016 roku między terminalami i do samej Barcelony można dojechać metrem. Linia nazywa się L9 SUD. Ma swoje przystanki na terminalu T1 (wewnątrz budynku) oraz na T2 na zewnątrz (niedaleko pociągu). W obu przypadkach do celu pomogą Ci oznaczenia na lotnisku. Pojedyńczy bilet kosztuje 4,50 EUR. Linia L9 nie dowiezie Cię jednak do ścisłego centrum jak Plaza Cataluna czy Plaza Espana. Zaopatrzony w mapkę metra (klik), świetnie sobie poradzisz przesiadając się tam gdzie to koniecznie aby dotrzeć do centrum czy też Twojego miejsca zamieszkania w Barcelonie.

Ciekawostka: pociąg jest całkowicie zautomatyzowany, i kierowcy w nim nie znajdziesz (!)

Pociąg z Barcelona El Prat T1

Pociąg nie jest bezpośrednio dostępny z T1. Aby się do niego dostać należy przejechać na terminal T2 darmowym autobusem, który startuje w kolejnym rzędzie po postoju taxi na parkingu płyty głównej. Nie ma rozkładu, ale jeżdżą one non stop. Kierowca rusza jak uzbiera się grupka ludzi w autobusie. Podróż na terminal T2 trwa około 10 minut. Wysiadamy na T2 i widzimy charakterystyczny korytaż na zdjęciu, który doprowadzi nas do pociągu. Więcej info oraz linki w artykule na temat T2. Barcelona El Prat, Barcelona lotnisko, dojazd do centum po przylocie, dojazd z lotniska w Barcelonie

Autobus – Aero Bus

Podobnie jak z T2 mamy też Aerobus, bardzo dobra alternatywa dla tych, którzy chcą się dostać szybko z Barcelona El Prat Airport na plaza De Espana lub Catalunia. Dokładne informacje w poniższych linkach.

Ceny:

Przydatne adresy:

Polska firma transportowa – transport indywidualny i grupowy

Firma Transport Barcelona zajmuje się transferem ze wszystkich lotnisk Barcelony. Po wcześniejszej rezerwacji zostaniecie zawiezieni pod wskazany adres (nawet jeśli jest to poza Barceloną). Firma dysponuje wygodnymi busami, możliwy jest więc przejazd indywidualny oraz grupowy. Rekomendowana przez nas firma to sprawdzony przewoźnik o naprawdę konkurencyjnych cenach. Pomocni, uczciwi, polscy kierowcy szybko i bezpiecznie dowiozą was do celu. Podczas podróży służą praktycznymi wskazówkami dotyczącymi pobytu i poruszania się w Barcelonie. Firma realizuje transport bez względu na czas i godzinę. Istnieje możliwość realizacji transferu do każdego punktu na wybrzeżu Costa Brava.

transferprywatny  

Informacje, cennik oraz możliwość rezerwacji znajdziecie na: www.transport-barcelona.pl 

Wypożyczony samochód

Terminal T1 lotniska w Barcelonie posiada bardzo dobrze zorganizowany system wypożyczania samochodów. Maja na nim siedzibę wszystkie dostpne wypożyczalnie. Same biura, gdzie odbieramy kluczyki znajduja się w hali przylotów, przed wejściem na parking. Najlepiej zarezerwować samochód wcześniej, dobre i tanie portale do wynajmu samochodów są podane poniżej.

Przydatne adresy, gdzie zajdziecie nalepsze ceny:

Prywatny transfer na Costa Dorada

T1 posiada także te same opcje prywatnego transportu jak T2. Poniżej linki, które będa pomocne w przypadku gdy wybieramy się na południe od Barcelony.

 • www.busplana.com – transfery na Costa Dorada i na południe barcelony z wyszukiwarką online

Publiczny transport TMB

Oczywiście na lotnisko dojeżdzają także standardowe autobusy podmiejskie. Podróż kosztuje około 2€, ale trzeba liczyć sie, że będziemy jechać dłużej i nie będziemy mogli go użyć jeśli podróżujemy z bagażem większym niż 100 x 60 x 25 cm. Z terminala T1 odjeżdzają następujące autobusy:

 • linia 46 łączy T1 oraz T2 z Plaça d’Espanya, kursuje co 15/20 minut w ciągu dnia a podróż trwa około 30 minut.
 • Linia N17 łączy T1 z Barceloną w ciągu nocy
 • L99 łączy T1 z Castelldefels w ciągu dnia

Miłej podróży!

One Comment

 • Beata Filak

  20.07.2014 at 7:13 am

  Polecam przede wszystkim pociąg.

  Szybko, prosto, no i oczywiście np. na bilecie T10, przez co koszt przejazdu wychodzi nam bardzo tanio, a w ramach przejazdu możemy się na np przesiąść na metro w centrum miasta.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz