Kategorie

Barcelona – darmowe atrakcje miasta

Każde miasto ma swoje darmowe oblicze. Często właśnie te atrakcje, za które nie trzeba płacić są dużo ciekawsze niż wymienione w przewodniku i oblegane przez tłumy. Ja mam już sporą listę w Barcelonie. Tutaj przedstawiam te, które zadowolą i dzieci i dorosłych. Informacje praktyczne znajdziecie na końcu listy.

Barcelona dla dużych i małych – lista darmowych atrakcji:

  • Magiczna Fontanna – pokaz światła, muzyki i wody. I jak to przystało na Hiszpanów – spektakularny. Same fontanny robią wrażenie a w połączeniu z grą świateł i świetnej muzyki to naprawdę rewelacyjne show.
Barcelona Magiczna fontanna - atrakcja dla dużych i małych

Magiczna kombinacja – wody, światła i muzyki

  •  Park del Horta –  Labirynt –  to mój ulubiony zielony zakątek Barcelony. Nieduży ale bardzo zadbany park. Po przekroczeniu bramy natychmiast zapomina się, że jest to wielkie miasto. Jest cicho, zielono, słychać szum wody no i jest Labirynt. Wydawałoby się, że to taka pestka, a jednak jak się człowiek zakręci to naprawdę można stracić orientację. Wspaniała zabawa dla dzieciaków. Przed wejściem do parku jest też plac zabaw.
Barcelona - Labirynt w parc del horta

Hmmm, gdzie ta mama?

Świetne miejsce na randkę. Pełno w nim zakamarków, kryjówek, bocznych ścieżek. Jak dla mnie numer jeden na romantyczny spacer.

Barcelona - Kryjówki dla zakochanych w Parque de Horta

Kryjówki dla zakochanych w Parque de Horta

  • Targ Boqueria – najbardziej kolorowy targ spożywczy w Barcelonie. Owoce, słodycze, warzywa, egzotyczne owoce morza, ryby etc, wszystko ładnie poukładane. Naprawdę warto go odwiedzić choćby ze względów estetycznych. Pomimo, że jest zawsze zatłoczony i pełen turystów to ja rekomenduję go jako obowiązkową atrakcję. Po tym jak nasycimy oczy, można też nasycić nasze brzuchy. Polecam egzotyczne mieszanki soków, które na około godzinę przed zamknięciem sprzedają za bezcen.
Barcelona Boqueria Soki i owoce - do wyboru, do koloru

Soki i owoce – do wyboru, do koloru

 

  • Góra Montjuic – to kopalnia atrakcji. Parki, ogrody, place zabaw, muzea, obłędne punkty widokowe, obiekty sportowe, zamek, kolejka linkowa i dużo więcej. I większość za darmo. Najlepiej po prostu wjechać na górę i na własną rękę ją odkrywać kawałek po kawałku. Ja za każdym razem jak tam pojadę, znajduję nowy ogród, fontannę której jeszcze nie widziałam.  Dodatkowo, zawsze znajdzie się darmowe miejsce do parkowania – niespotykane w Barcelonie.
Barcelona - Zamek na Montjuic - punkt widokowy

Zamek na Montjuic – wspaniały punkt widokowy na port i miasto

Barcelona Taka zjeżdżalnia to atrakcja nie tylko dla dzieci

Taka zjeżdżalnia to atrakcja nie tylko dla dzieci

Tak naprawdę to dopiero początek darmowego oblicza Barcelony. Na mojej liście takich miejsc jest znacznie więcej. Wkrótce następne.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

1. Magiczna Fontanna

Lokalizacja – okolice Plaza Espana zobacz na mapie
Godziny w lecie (30.04-30-09) od czwartku do niedzieli 21-23.
Godziny w zimie (1.10-30.04) piątek i sobota od 19-21.
Pokazy odbywają się co pół godziny

2.  Park del Horta –  Labirynt

Lokalizacja –  zobacz na mapie
Godziny – od poniedziałku do piątku 11-21
Wstęp za darmo – środa i niedziela

3. Targ Boqueria

Lokalizacja – Rambla, 91, 08002 Barcelona
Godziny – od poniedziałku do soboty 8-20.30

4. Montjuic

Lokalizacja – okolice portu Barcelony

Dodaj komentarz