Safari w Tanzanii (Park Mikumi) - jak, gdzie i za ile

Safari w Tanzanii (Park Mikumi) – jak, gdzie i za ile

19 września 2013 w Afryka, Z dzieckiem

Safari – to brzmi bardzo egzotycznie.. i jakoś tak, poza zasięgiem. Mnie też się tak zawsze wydawało. Wszystko zmieniło się dopiero, jak zobaczyłam prawdziwy samochód terenowy, który czekał na nas w porcie Dar Es Salam w Tanzanii. Dokładnie taki jak znam z filmów. To nim mieliśmy odbyć naszą przygodę życia w Parku Narodowym Mikumi.

Wymarzony samochód safari

Wymarzony samochód safari

 

Co tak naprawdę wiemy o safari? W moim przypadku tyle co widziałam na filmach przygodowych, z książki „Staś i Nel”, „Pożegnanie z Afryką” i Hemingwaya. Specjalistką od Afryki też nie jestem, bo jakoś bardziej klimaty latynoskie mnie zawsze ciągnęły. Ale wyszło tak, że Afryka spadła na nas dosyć niespodziewanie i pozostawiła w nas bardzo intensywne wspomnienia i totalne poczucie niedosytu.

Safari w Tanzanii zaplanowaliśmy przy okazji” podróży na pachnącą przyprawami wyspę Zanzibar. Koszt 3 dniowego safari to naprawdę spora część wydatku na cały dwutygodniowy pobyt. Jednak warto, warto i jeszcze raz warto!No tak, ale co innego film a co innego rzeczywistość prawda? No otóż w przypadku Safari – nie! Tam właśnie wszystko jest takie jak w filmach, tych przygodowych czy też dokumentalnych. Dokładnie takie:) Tylko na emocje, które wzbudza sawanna i jej życie, nie można się przygotować. Rozumiem dlaczego to może wciągnąć jak narkotyk, i chce się więcej i więcej i więcej.

 

Nasza przygoda z afrykańskim Safari zaczęła się w Parku Mikumi

Już przy wjeździe do parku czekała na nas egzotyczna niespodzianka. Małpy na wolności! Duże, małe, starsze..

safari -Wesołe małpy

Wyluzowane stado małp

Droga z Dar Es Salaam była długa i męcząca (ok 6 godzin). Ale już jesteśmy! Zmęczeni ale szczęśliwi.

Chcesz zarezerwować swoją podróż tanio oraz pewnie? Sprawdź unikatową sekcję „ Narzędzia podróżnika ” i użyj sprawdzonych oraz rekomendowanych przez nas narzędzi.

 


safari - Cała nasza ekipa przy wejściu do parku

Cała nasza ekipa przy wejściu do parku

Po przyjeździe padło pytanie: ‚Wchodzimy do parku czy jedziemy od razu na camping?’.  Zgodnie stwierdziliśmy, że natychmiast chcemy zobaczyć jakieś dzikie zwierzęta. No i już po 3 minutach..jest słoń, a za nim drugi, i trzeci i czwarty… całe stado. Wow, zrobiliśmy im chyba z tysiąc zdjęć.

safari -Jest slon!

Jest sloń!

 

A to był dopiero początek…

INFORMACJE PRAKTYCZNE

  • Skład: 5 osób = 2+(2+1)
  • Termin: 3 dni, maj 2013 (poza sezonem)
  • Miejsce: National Mikumi Park, Tanzania
  • Nocleg: Camping Vuma Hills na terenie parku
  • Koszt: około 600$ na osobę

P.S. Jeśli Ci się podoba jak i o czym piszemy, polub nas na FACEBOOKU. Dzięki!

Komentarze

  1. czuję niedosyt…:-)

  2. Super wpis. My wybieramy się na tydzień do Tanzanii pod koniec kwietnia. Chcemy pojechać na Safari i popłynąć na 3 dni na Zanzibar. Jaką mieliście pogodę w maju, czy mocno padało? Czy lepiej zorganizować safari na miejscu, czy przez internet, gdyż obawiam się, że drogi mogą być nieprzejezdna. Jak to wygląda w parku Mikumi? Bardzo proszę o odpowiedź.

    • W maju było super. Czasem było pochmurno i trochę popadało ale to było nawet przyjemne. Safari mielismy załatwione przed wyjazdem i nam się sprawdziło. Nie wiem jak to wygląda jeśli robisz to na miejscu. Dla nas tak było najwygodniej i wszysto się udało. Do Mikumi prowadzi asfaltowa droga z Dar el Salam. Jednak mimo ze nie jest to bardzo daleko to jedzie się dobrych kilka godzin. Mieliśmy wynajęty samochód z kierowcą i to też było super rozwiązanie.

Zostaw komentarz przez facebook lub formularz poniżej
Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Close