Mac versus każdy inny laptop

Mac versus każdy inny laptop

11 lutego 2017 w Lifestyle

Wszyscy zapewniali, że będzie cudownie: pan w sklepie z laptopami, blogerzy, moja przyjaciółka, jednak rzeczywistość mnie przygniotła. Jestem użytkownikiem Iphona od 2010 roku. Myślałam sobie: to będzie pestka, taki większy Iphone po prostu. Przecież wszystko co powinnam już wiem o IOS.. ach nie mogłam się bardziej pomylić. To jest dla mnie, użytkownika Windowsa od początków mojego komputerowego życia czyli jakieś 16 lat, jakiś totalny szok.

Naprawdę uważam się za całkiem ogarniętego w kwestiach nowych technologii człowieka. Zawsze byłam trochę gadżeciarą i kusiły mnie technologiczne zabawki. Zawodowo nie mam nic wspólnego z IT, pomijając składanie ticketów na helpdesku i zaprzyjaźnianie się z chłopakami z IT przy kawie, po to by te moje tickety miały zawsze odpowiedni priorytet (nie zawsze to było takie wyrachowane, ale jednak często, kto pracował w korpo to wie jakie to ważne). No dobra, jestem żoną IT guya. To pomaga (zazwyczaj) w śledzeniu nowinek i bycie w miarę ogarniętą w temacie użytkowania komputera.

Kiedy już zdążyłam przyzwyczaić się do myśli, że jak na takiego zwykłego użytkownika kompa, jestem nawet całkiem niezła w wykorzystywaniu jego zasobów, skrótów i przyjaznych ustawień to właśnie zdarzył się ten klops. Pokusiłam się o zmianę na najczęściej występujący w amerykańskich filmach komputer czyli Apple.

Po pierwszych kilku sekundach zachwytu jaki on cienki, jaki szybki i jaki kolorowy, stwierdziłam że nie umiem się nim posługiwać. Wszystkie skróty które znałam i z których byłam taka dumna nagle nie działały a ja o wszystko (naprawdę o wszystko) musiałam pytać googla. Aaaaaa.. jakież to było frustrujące jak nie umiałam pokazać górnego paska przy otwartym w całości okienku jakiegokolwiek programu. Ja lubię mieć pasek i koniec, a w Macu full screen to naprawdę full screen i nic innego niż program nie widać. Zanim zrozumiałam o co chodzi to przeczytałam kilka obelżywych komentarzy na forach właśnie skierowanych do ludzi takich jak ja, którzy nie rozumieją pojęcia full screen. Kolejna sprawa to guzik COMMAND, który nie jest odpowiednikiem niczego w Windowsie. AAAA oszaleć można ile razy naciskam go zamiast ALTa próbujuąc wpisać polskie litery. A uwierz mi, każda literka plus COMMAND to jakiś skrót, niekoniecznie fajny w trakcie edycji jeszcze nie zapisanego tekstu. Zdarzyło mi się pod rząd skasować 4 (słownie cztery) razy jeden i ten sam akapit naciskając COMMAND Z zamiast ALT Z. Grgh#$^!!!## I dlaczego, dlaczego nie ma guzika DELETE. No komu on przeszkadzał pytam, komu??!!Po miesiącu jestem dopiero na początku tej drogi. Udało mi się mniej więcej dopasować podstawowe funkcje jak przeglądarka i poczta a reszta to wciąż jeden wielki chaos. Żaden wcześniej laptop nie wymagał ode mnie kupowania mu specjalnej okładki (Mac wyjątkowo łatwo się rysuje) ani dodatkowych niezbyt udanie działających wtyczek i przetyczek z powodu braku jakiejkolwiek uznawanej w każdym innym laptopie dziurki.

Proszę niech mi ktoś powie, że to przejściowe i że to minie. I będzie tak jak z Iphonem, że każda próba zmiany telefonu na inny kończy się niecierpliwym powrotem do Applowskiego telefonu z westchnieniem głebokiej ulgi. Przeżyłam tyle laptopów, czy to ze mną jest coś nie tak? Przecież coś musi w być w tym Macu, coś czego ja użytkownik głownie przeglądarki internetowej i outlooka jeszcze nie dostrzegł.  Prawda? PRAWDA??

P.S. Jeśli Ci się podoba jak i o czym piszemy, polub nas na FACEBOOKU. Dzięki!

Komentarze

  1. Przyzwyczaisz się, skoro Twój chlopak jest z IT to Ci pomoze
    programy jak uBar, BetterTouchTool lub Moon choć pierwszy lepszy i już rozwiązane. Jeszcze napiszesz notke o tym jak nie umiesz pracowac na windowsie ;)
    Co do delete to wiedzialas przed zakupem ze go nie ma… wciskasz fn+backspace i jest, ewentualnie wyszukaj sobie mapowanie klawiszy i sobie ustawisz alt zamaist commmand, paragraf ze robi za delete itp.

Zostaw komentarz przez facebook lub formularz poniżej
Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Close
Więcej w Lifestyle
freedom and creativity, man jumping on the beach
Przeprowadzka do Hiszpanii – pamiętnik emigranta

Każdy ma swoją własną i bardzo osobistą historię wyjazd [...]

Zamknij