Barcelona - Czego unikać podczas pobytu i zwiedzania

Czego unikać w Barcelonie

17 lipca 2013 w Barcelona

Barcelona to miasto budynków o wyjątkowej architekturze, pięknych parków i atrakcyjnym życiu nocnym. Wiadomo! Jak każde duże miasto ma też swoje gorsze strony. Poniżej szczegóły.

Moja lista doświadczeń, których w Barcelonie nie polecam.

1. Spaceru po Las Ramblas - Tłoczno, głośno i złodziei na pęczki. Restauracje są bardzo drogie, a jakość jedzenia nie jest warta swojej ceny. Stoliki wystawione są na chodniku i każdy przechodzień, a jest ich naprawdę sporo, zagląda Ci w talerz. Okropność! Ja osobiście wogóle nie widzę co można na Rambli znaleźć ciekawego, może poza przebierańcami – mimami.

Barcelona - la rambla i tłum

Las Ramblas i horror na mojej twarzy

2. Złodziei – Kradzieże w Barcelonie są już legendarne. Znam całą masę osób, turystów ale również lokalnych, którzy zostali okradzeni i to nie jeden raz. Są tacy, którzy wogóle wynieśli się z miasta bo mieli już tego serdecznie dość. My Polacy jesteśmy dosyć wyczuleni na złodziei, ale w Ci w Barcelonie są naprawdę sprytni. Strzeż się na każdym kroku.

3. Odpoczynku na miejskiej plaży  – Barcelona otoczona jest wspaniałymi plażami, wystarczy wyjechać 10 km za miasto.  Dlatego mocno odradzam korzystania z plaży w centrum miasta, bo możesz się bardzo rozczarować. Jest brudna, głośna i zatłoczona do tego stopnia, że ciężko jest znaleźć miejsce na swój ręcznik nie potrącając przy okazji jakiegoś ciała obok.  Papierosowe pety, podpaski (sic!) i plastickowe torby odbierają całą przyjemność moczenia się w morzu.Barcelona - Barcelona plaza - not for pure pleasure

Plaża Barceloneta – wątpliwa przyjemność

4. Zakupów w niedzielę -generalnie wszystkie sklepy i centra handlowe są w niedziele w Hiszpanii zamknięte (poza kilkoma wyjątkami). Nie polecam więc upierać się i szukać otwartego centrum handlowego by doświadczyć wątpliwej przyjemności przepychania się i stania w kolejkach do przymierzalni, do kasy i do toalety. O ile wogóle uda Ci się znaleźć miejsce parkingowe! Zero przyjemności.

5. Bycia głodnym – Jeśli zdecydujesz się zjeść obiad a jest już po 15.00 to powodzenia. Generalnie oferta ‚Menu del Dia’ czyli smacznego(zazwyczaj) obiadu z 3 dań i napoju jest dostępna w godzinach 13.00 do 15.00. Potem jest już trudniej, a po 16.00 kucharz wogóle idzie do domu i pozostaje kanapka. Kuchnię otworzą znów ok. 20.00. W miejscach turystytycznych teraz coraz częściej się zdarza, że kuchnia jest czynna cały dzień, ale pewne jest, że na pewno nie będzie to restauracja z hiszpańskimi tudzież katalońskimimi daniami, a raczej McDonald’s albo kebab.

Barcelona - Barcelona jedzenie

Głodny?? Lepiej się pospiesz!

 

Barcelona – przydatne informacje:

  • Jeśli nie wiesz co zjeść a restauracje wydają się za drogie lub są zamknięte polecam Maoz Vegetarian na ulicy Ferran 13 (Barrio Gotic)
  • 25 minut w stronę Tarragony(na południe od Barcelony) znajdziesz miasto Castelldefels z piękną i praktycznie pustą poza sezonem plażą  (pociągi z Barcelona Sants lub Paseo De Gracia odjeżdżają co 15 minut. Pociagi do Vilanova i la Geltrú zatrzymują się na stacj Castelldefels Playa)

 

P.S. Jeśli Ci się podoba jak i o czym piszemy, polub nas na FACEBOOKU. Dzięki!

Komentarze

Zostaw komentarz przez facebook lub formularz poniżej
Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Close